Американські інженери створили мініатюрного літаючого робота масою 0,66 грама, здатного здійснювати тривалий керований політ, інформує Ukr.Media.
Він оснащений чотирма парами крил, що приводяться в рух актуаторами, які скорочуються під впливом електричного поля, що і приводить в рух крила.
В останні роки різні групи інженерів розробляють мікророботів з масою менше грама. На поточному рівні розвитку технологій це технічно дуже складна задача, оскільки у пристрою такої маси та розміру необхідно об’єднати руховий механізм, плату управління, джерело живлення або систему прийому енергії ззовні. Для розвитку необхідних компонентів DARPA (Управління перспективних дослідницьких проєктів Міністерства оборони США) в минулому році оголосила окремий конкурс серед інженерів.
Якщо інженери беруться за розробку літаючого мікроробота, то ця задача стає ще складнішою, бо при цьому виникає обмеження по масі, а також необхідність у більш швидких і легких актуаторах. Працюючі прототипи роботів-бджіл масою в кілька сотень міліграмів вже існують, причому в останніх розробках їх можливості значно зросли. Наприклад, нещодавно дві групи інженерів з Гарвардського і Вашингтонського університетів представили літаючих роботів на сонячних батареях, а також роботів, які отримують енергію через дріт, здатних при цьому здійснювати керований політ.
У всіх цих роботах використовуються п’єзоелектричні актуатори, які досить зручні завдяки невеликому розміру і масі, але мають обмежену стійкість до ударів. А вона важлива, враховуючи, що поки такі роботи літають досить нестабільно. Тепер інженери під керівництвом Роберта Вуда з Гарвардського університету показали робота-бджолу, в якому застосовуються м’які діелектричні актуатори.