“Передати повноваження!” Лукашенко зробив резонансну заяву – почули всі. Білорусь трясе

0

Самопроголошений президент Білорусії Олександр Лукашенко вважає за доцільне передачу деяких своїх повноважень уряду і іншим органи влади.

Про це він сказав в понеділок, заслуховуючи доповідь щодо розвитку національної податкової системи за участю першого віце-прем’єра Миколи Снопкова, міністра з податків і зборів Сергія Наливайка і міністра фінансів Юрія Селіверстова.

“Оскільки останнім часом багато говорять про перерозподіл повноважень, явно комусь їх не вистачає, а в основному це правильно: уряд та інші органи влади треба довантажувати, знімати з президента невластиві питання. Нещодавно я отримав записку: пропонується 71 повноваження, якщо можна так би мовити, перенести від президента на всі рівні влади. Але це окрема тема розмови”, — заявив Лукашенко.

Важливо відзначити, що в оточенні президента Росії Володимира Путіна приголомшені масштабами білоруських протестів, які тривають в Білорусі вже третій місяць. І хоча в Кремлі не вірять в те, що опозиції вдасться повалити Лукашенко, офіційна Москва не хоче ризикувати. Близькі до оточення Путіна джерела запевняють, що глава Кремля хоче розіграти свій сценарій з Лукашенком. В оточенні президента Росії відзначили, що Путін не довіряє Лукашенко, але не може змиритися з приходом опозиції до влади за допомогою вуличних протестів, тому буде підтримувати його, але на своїх умовах.

Відзначимо, раніше президент Білорусі Олександр Лукашенко зустрівся в слідчому ізоляторі КДБ із затриманими представниками координаційної ради та об’єднаного штабу опозиції, де обговорив конституційну реформу в республіці.

Нагадаємо, 23 вересня під Палаці незалежності в центрі Мінська відбулася таємна церемонія інавгурації Олександра Лукашенка, який очолює Білорусь з 1994 року. Після цього в країні поновилися масові акції протесту, що почалися після виборів 9 серпня, на вулиці білоруський міст вийшли сотні тисяч людей.

Джерело

Загрузка...