Згідно даних які щoйнo передали українській стороні можна стверджувати, літак був збuтий двома рaкeтaми

0

Іран, імовірно, випадково збив український пасажирський літак Boeing 737 авіакомпанії МАУ двома ракетами російського виробництва, а не однією, як повідомлялося раніше.

Таку інформацію підтвердило CNN із посиланням на американських чиновників. Теорія базується на аналізі інформації із супутників, радіолокаційних та електронних даних, що їх регулярно збирають військові та розвідка США.

Американці вважають, що в лайнер влучили цілком випадково. А офіційний представник США, причетний до розвідки, заявив, що судно було збите двома російськими ракетами SA-15.

Відзначимо, що версію про знищення українського лайнера ракетою підтримали відразу декілька іноземних лідерів – прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо і глава уряду Великобританії Борис Джонсон. Президент США Дональд Трамп теж засумнівався в тому, що літак МАУ зазнав аварії через технічні неполадки.

Лідер України Володимир Зеленський, заявив, що версія про попадання ракети в літак МАУ, який розбився в Ірані, не виключається, але поки не підтверджена.

“Ми очікуємо, що їм буде надана вся інформація і всі доступи, необхідні для проведення об’єктивного розслідування. Ми тримаємо постійний зв’язок з нашими представниками. Версія про попадання ракети в літак не виключається, але на сьогодні не є підтвердженою. З огляду на останні заяви лідерів держав в ЗМІ, ми закликаємо всіх міжнародних партнерів – насамперед уряди США, Канади і Великобританії – надати дані і докази, що стосуються катастрофи, в розпорядження комісії з розслідування причин”, – підкреслив Зеленський.

В свою чергу, Іран запросив США, Україну та Канаду до участі в розслідуванні катастрофи літака “Міжнародних авіаліній України”.

Згідно з повідомленням CNN, іранська авіаційна влада запросили фахівців Національної ради з безпеки на транспорті США (NTSB) приєднатися до розслідування аварії українського літака. Як підкреслює телеканал, дозвіл американським слідчим брати участь у розслідуванні є важливим і дозволить компанії Boeing долучитися до слідства.

Крім того, для участі в розслідуванні Іран запросив Раду з безпеки на транспорті Канади (TSB). Згідно з пресрелізом канадського відомства, рада прийняла запрошення Ірану і готується до поїздки на місце аварії, де вона співпрацюватиме з іншими групами та організаціями, які вже прибули туди.

Також представник іранського МЗС повідомив у Twitter про запрошення до розслідування України і компанії Boeing як виробника судна.

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я