Антивакцинаторські мітинги – спецоперація Росії.

0

Останні кілька місяців в Україні з небувалою силою розгорнулася антивакцинна кампанія. Міфи про щеплення та пандемію коронавірусу поширюють у соціальних мережах та месенджерах. Усе це вилилося у акції протесту. Один із таких антивакцинатори нещодавно провели в Києві. Та виявляється, у зриві кампанії вакцинації в Україні є один великий бенефіціар.

Низка українських політичних Telegram-каналів, “що пов’язані з РФ”, проводять інформаційну операцію, спрямовану на зниження рівня вакцинації серед українців. З`ясовано, що деструктивні наративи про вакцинацію просувають такі ресурси, як “Картель”, “Крокодил”, “Сплетница”, Kostnews. Також РНБО звертає увагу на пропагандистські Ехо Москви та ТАРС, які створюють образ успішної вакцинації у РФ “Спутніком”.

Окрім того, 19 жовтня представники УПЦ МП за інформацією РНБО провели в Україні під Верховною Радою мітинг проти вакцинації. Проте спрямовані на аудиторію РФ інформаційні ресурси РПЦ, якій підпорядковується УПЦ МП, навпаки закликають росіян щеплюватися та розвінчують міфи про вакцинацію.

«Багато антивакцинських настроїв в Україні створюють російські боти, це вже було неодноразово підтверджено. Мова йде про свідому підривну діяльність. Мета таких акцій та інформаційних атак – дестабілізувати ситуацію в державі та погіршити здоров’я українців», – переконані експерти з інформаційної безпеки.

Як не парадоксально, але до кола антивакцинаторів також належить частина медичних працівників, причому мова йде як про медичних сестер, так і про вузівську професуру, вважає інфекціоніст, фахівець з питань імунізації Федір Лапій.

«Що ми можемо закинути людям, якщо сімейний лікар, до якого звертається пацієнт, радить йому не робити щеплення, не маючи для цього серйозних медичних протипоказань», – каже імунолог.

Один із потужних аргументів антивакцинаторів полягає в тому, що примусове щеплення, на їхню думку, порушує права людини.

Це абсолютно хибна теза, вважають правозахисники, оскільки в часи загальносвітових викликів, яким став два роки тому для людей коронавірус, поняття загальносоціальної безпеки вийшло на перший план. Вона стала вищою за індивідуальну безпеку і захист прав кожного громадянина.

«Є рішення Європейського суду з прав людини, в якому мовиться, що обов’язкова вакцинація не суперечить Європейській конвенції з прав і свобод людини. Щоправда, це стосувалося заяви батьків з Чехії, які скаржилися на обов’язкове щеплення дітей. Але на основі цього рішення щеплення було визнане законним у демократичних державах», – зауважив у коментарі Радіо Свобода голова координаційної ради БФ «100% життя» Дмитро Шерембей.

Слід відзначити, що раніше Facebook уже зупиняв масштабну антивакцинну кампанію, якою керували з Росії. Адміністрація соціальної мережі виявила та видалила сотні аккаунтів, які належали російські компанії AdNow.

У липні журналісти ВВС повідомляли, що Fazze пропонувала гроші впливовим блогерам для поширення фейків про вакцину Pfizer. У листопаді 2020 року за даними Facebook та сама мережа намагалася представити як небезпечну вакцину AstraZeneca, оскільки в ній використовується аденовірус, взятий від шимпанзе.

У ході кампаній з дезінформації фейковий контент розміщувався на кількох онлайн-форумах, а потім поширювався на інших платформах, включаючи Reddit, Medium та петиції проти вакцинації на сайті change.org. Потім цими посиланнями ділилися найвпливовіші блогери в Instagram.

Тож, коли ви від когось чуєте тези про «шквідливість вакцини» та «видуманий коронавірус» – цей хтось, ймовірно, працює на ворогів України.

Джерела:

https://www.ukrinform.ua/rubric-society/3340896-rosia-rozgornula-v-ukraini-informacijnu-specoperaciu-proti-covidvakcinacii-rnbo.html

https://news.liga.net/world/news/facebook-ostanovil-kampaniyu-protiv-vaktsinatsii-kotoroy-upravlyali-iz-rossii

https://ukraine.segodnya.ua/ua/ukraine/rossiya-napadaet-na-ukraincev-cherez-antivakcinatorov-kak-eto-proishodit-1581792.html

https://www.radiosvoboda.org/a/antyvaktsynatsiya-mify-motyvatsiya-dzherela/31544592.html

 

 

Загрузка...
попередня стаття“Тaк-тaк, цe caмe тe, щo ви пoдумaли”: кoлишнiй мiнicтp внутpiшнix cпpaв Аpceн Авaкoв виклaв зaгaдкoвe фoтo у cвoєму iнcтaгpaмi
наступна статтяВ Україні підвищать податки із зарплати: кому доведеться платити тепер більше