Олена Зеленська в смарагдовій блузці приголомшила зовнішнім виглядом: мурашки по шкірі

0

Перша леді Олена Зеленська взяла участь у відкритті виставки «Історія крізь обличчя», на якій були представлені портрети українців-праведників

Вона з’явилася в стриманому і строгому образі, проте верх був яскравим – смарагдового кольору і незвичайного крою.

Праведниками називали людей, які ховали євреїв під час Другої світової війни і Голокосту. Фото з виставки з’явилися в Інстаграм дружини президента.

Ця виставка присвячена українцям, які піддавали небезпеці себе і свої сім’ї в ім’я допомоги іншим, іноді і зовсім незнайомим людям.

“Я задаю собі питання, на яке не можу дати чесної відповіді: а що зробила б я? Що б я зробила, якби дивилася на людей, які розуміють, що йдуть назустріч смерті? Або я ризикнула б своїм життям, життям своїх дітей, своєї сім’ї для того, щоб врятувати чиєсь? Мені дуже хотілося б сказати, що так “, – написала Олена Зеленська.

Вона висловила свою повагу Праведникам за те, що їх сім’ї тоді поставили людяність вище за все, навіть свого життя.

“І я найбільше на світі хочу, щоб такі трагедії ніколи не повторювалися. Тому що страшніше не може бути нічого”, – додала Перша леді.

В коментарях українці висловили захват від виставки з Оленою Зеленською.

“Яка ж ви красива” “Краща перша леді”, “Мурашки по шкірі”, “Україна з вами. Вперед!” і т.д.

За офіційними даними, в Україні налічувалося 2 тис. 573 Праведника. За кількістю Праведників наша країна займає четверте місце в світі. Процес визнання Праведників на території України почався тільки в кінці 80-х – початку 90-х років. Тому зараз більшості з них і врятованих ними людей не залишилося в живих.

«Ми повинні бути неймовірно вдячні і усвідомлювати той факт, що, можливо, саме ми – останнє покоління, яке ще має можливість зазирнути в очі нашим героям і подякувати їм за приклад щиросердності, толерантності та відваги», – підсумувала дружина глави держави.

29 вересня президент України Володимир Зеленський в приватному порядку приїжджав вшанувати пам’ять загиблих в Бабин Яр, де в неділю пройшов щорічний Марш пам’яті жертв Бабиного Яру.

В цьому році це була 78-я річниця трагедії в урочищі Бабин Яр у північно-західній частині Києва. Під час Другої світової війни гітлерівські війська використовували його як місце масових розстрілів мирного населення, більшу частину якого складали євреї. 29 вересня 1941 року по наказу окупаційної адміністрації все єврейське населення зобов’язали з’явитися до Бабиного Яру, де до 30 вересня розстріляли понад 33 тис. чоловік. За різними оцінками, там було вбито від 70 до 200 тис. чоловік.

Загрузка...