Трійця в Україні у 2020 році: дата та традиції свята

0

На Трійцю в 2020 році українці отримають ще один додатковий вихідний

День Святої Трійці в Україні у 2020 році випадає на неділю, 7 червня. За законом України, наступного дня після цього свята також буде вихідним – це понеділок, 8 червня. Історія та традиції цього свята в Україні – читайте в матеріалі Styler.

Історія Дня Святої Трійці

Це одне з основних християнських свят, яке було встановлене на честь зішестя Святого Духа на апостолів і Діву Марію. Свята Трійця символізує собою єдність Святого Духа, Бога-Отця і Бога-сина.

Згідно з писанням, Святий Дух зійшов у вигляді вогненних язиків і вогонь символізував собою здатність і силу прощати гріхи, очищати, освячувати та зігрівати душу людини. В день сходження вогню в Єрусалимі було багато вірян, до яких апостоли вийшли та почали читати проповіді на різних мовах.

У кінці проповіді віряни почали запитувати апостолів про те, що їм належить зробити. На що апостол Петро відповів, що їм потрібно покаятися і хреститися для прощення гріхів в ім’я Ісуса Христа. Вважається, що саме в цей день душа людини може розквітати плодами чеснот під впливом Божої Благодаті.

Трійця відзначається щорічно, і її дата змінюється залежно від дати Великодня – на 50 день після Світлого Христового Воскресіння.

Традиції та звичаї на Трійцю

Головна відмінність Трійці – це зелений колір, який символізує все живе і вічне життя. В суботу, напередодні свята, в храмах проводять всенічне бдіння, а зранку – святкові літургії. Під час ранкової служби освячують воду, гілочки дерев та траву, якими потім прикрашають храми та будинки.

Гілочки та траву після свята засушують і зберігають протягом року, оскільки існує повір’я, що вони оберігають житло людини від негараздів і хвороб.

Перед святом в будинках обов’язково наводять порядки та готують святковий стіл. Після відвідування служби родина збирається за обіднім столом або відвідує рідних. Увечері організовують святкові гуляння на природі.

Джерело

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я