Аграрний комітет Верховної Ради розглянув всі поправки до законопроєкту про ринок землі!

0

Парламентський комітет із питань аграрної та земельної політики на засіданні 28 грудня розглянув всі правки до другого читання № 2178-10 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення”. Про це повідомив радник прем’єр-міністра України з економічних питань Олексій Мушак, передають Патріоти України з посиланням на Інтерфакс-Україна.

“Щойно аграрний комітет розглянув і схвалив остаточну версію до другого читання законопроєкту №2178-10 про запровадження ринку землі. Перешкод для голосування в сесійній залі вже не залишилося”, – розповів він в суботу.

Комітет Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики на засіданні 28 грудня затвердив законопроєкт про обіг сільгоспземель до другого читання. Як розповів глава комітету Микола Сольський, основні положення реформи наступні:

– купувати землю зможуть тільки українці і компанії, засновані громадянами України, а тажке місцеві громади і держава;

– ліміт концентрації землі в одних руках – не більше 10 000 га;

– власниками землі також можуть стати банки, якщо отримають землю як заставу, потім вони будуть зобов’язані протягом двох років продати такі ділянки на аукціонах;

– ціна землі не може бути нижче нормативної грошової оцінки;

– іноземців до купівлі землі допустять тільки за підсумками референдуму, орієнтовної дати якого поки немає.

У січні, за словами Сольского, документ буде винесений в зал парламенту для голосування.

Як повідомлялося, законопроєкт №2178-10 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення” народні депутати ухвалили в першому читанні 13 листопада.

Джерело

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я