Чому курс долара опустився майже до 28 грн і що буде далі! Прогнози аналітиків!

0

“10 грудня безготівковий долар подешевшав на 4 копійки, і міжбанк закрився в рамках 28,04-28,06 грн / $”, – пише журналіст Микола Богдановський у життя без статті, передаються Патріоти України, та продолжает:

“Середні готівкові курси навпаки на 4 копійки піднялися на продаж, і не змінилися на покупку. До вечора вони були в таких діапазонах:

28,20-28,45 грн / $ – на продажу;
28,0-28,10 грн / $ – на покупці.
Міжбанківська торгівля була не дуже активною. Обсяг угод скоротився з $ 147 млн ​​до $ 94 млн. З ранку котирування трималися нагорі, але після скотилися вниз.

“Після зростання в ході закриття міжбанку в середу, ранкові торги в четвер відкрилися в діапазоні 28,08-28,10 грн / $. Баланс попиту та пропозиції утримував ринок якийсь час в діапазоні 28,08-28,09 грн / $ , потім ми перемістилися на 28,07-28,08 грн / $, але до обіду знову повернулися на 28,08-28,09 грн / $. Після обіду залишилися продавці обвалили долар і закриття торгів проходило в районі 28,04-28 , 06 грн / $ “, – розповів” Країні “керівник торгових операцій на міжбанківському ринку Банку Кредит Дніпро Юрій Гриненко.
Крім звичного експорту / імпорту на міжбанку спостерігалися також валютні продавці, які вчора набрали долара на просідання курсу.

Ключовою темою на фінансовому ринку залишається розміщення велике Мінфіном своїх облігацій внутрішньої держпозики цього вівторка, 8 грудня, – на 15,96 млрд грн.

Сьогодні прийшов нацбанківський звіт, який довів, що частина довгострокових паперів купили іноземці. Сума не найбільша величезна – 1,8 млрд грн. Проте, розцінюється ринком, як позитивний рух. Адже до сих пір нерезиденти виводили свої капітали з ОВДП, і валютними покупками тиснули на курс гривні.

Новий тренд говорить про зворотне: якщо іноземці продовжать купувати гривневі держоблігації, то будуть опускати курс долара.
“Для гривні вимальовується оптимістична розв’язка до кінця року. Нерезиденти на паузі, і навіть набирають на позицію в ОВДП, імпортери мляві, спекулянти – теж не поспішають. Великий покупець валюти – тільки Нацбанк”, – видав “Країні” загальний висновок керівник відділу аналітики ГК Forex Club Андрій Шевчишин.

Сьогоднішнє засідання монетарного комітету Нацбанку і рішення про збереження облікової ставки на рівні 6% річних мало вразило ринок. Воно було передбачуваним, і прогнозувалося банкірами ще тиждень тому.

“Збереження колишньої облікової ставки не позначилося ні на настроях міжбанку, ні на фінансовому ринку в цілому. Корпоративне кредитування в країні рухається з великими труднощами, хоча в листопаді було зафіксовано невелике збільшення гривневого портфеля юросіб: на 0,9%, до 428,1 млрд грн. На ринку як і раніше не вистачає якісних кредитоспроможних позичальників, кредитні ризики залишаються високими, а права кредиторів слабо захищені. та й в цілому все чекають завершення карантинного періоду і зняття обмежень “, – зазначив у розмові з” Країною “фінансовий аналітик Василь Невмержицький .

На завтра, 11 грудня, фінансисти прогнозують нове зміцнення гривні. Відкриття міжбанку чекають в рамках 28,05-28,07 грн / $, але допускають подальший рух на 28,0 грн / $. Де, як розраховують скарбники, його знову вийде скуповувати Нацбанк.
Великого попиту на валюту ніхто не віщує. Підвищення інтересу до долара допускають лише, якщо Мінфін у міру перекриття дефіциту бюджету почне активніше проводити платежі по видатковій частині бюджету.

“Якщо на руках компаній і фірм з’явиться ліквідність завдяки держпроекти, і вони підуть швидко на міжбанк брати валюту, щоб пересидіти свята і локдаун в доларі”, – вважає Андрій Шевчишин.

Нова емісія євро від ЄЦБ

Курс євро на світовому ринку сьогодні підняли з $ 1,2064 / € до $ 1,2124 / €. Хоча протягом дня активно мотали котирування в різні боки – $ 1,2076-1,2159 / €.
Інвестори неоднозначно оцінили заяву Європейського Центробанку про додаткові заходи стимулювання економіки ЄС для боротьби з пандемією коронавируса (Pandemic emergency purchase programme, PEPP): обсяг викупу боргів вирішили збільшити на € 500 млрд – € 1,85 трлн.

Хтось сприйняв новину негативно, адже зрозуміло, що нові вливання в економіку пройдуть за рахунок емісії євро. А хтось позитивно – вливання повинні стимулювати економічне зростання в Євросоюзі.

У США ситуація не краща. Там оприлюднили звіт про тижневе зростання числа первинних заявок американців на допомогу з безробіття відразу на 137 тис. (До 853 тис.), Хоча очікувалося показник в районі до 100 тис.

На такому новинному фоні курс євро рухався в різні боки, але в підсумку європейська валюта переважила долар.
В Україні середній готівковий курс євро опустився на 5 копійок на продажу і відразу на 20 копійок – на викуп. В результаті ціни виявилися в наступних діапазонах:

до 34,17-34,40 грн / € – на продажу;
до 33,70-33,80 грн / € – на покупку “.
Джерело

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я