Допустити їх! Зеленський підписав потужний указ!

0

Президент Володимир Зеленський надав представникам Міжнародного комітету Червоного Хреста право безперешкодного доступу до осіб під вартою.

Йдеться в законопроєкті №372-IX, на сайті президента.

Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Закону України “Про попереднє ув’язнення” щодо забезпечення безперешкодного доступу представників Міжнародного комітету Червоного Хреста до осіб, взятих під варту”.

Згідно з визначеним законодавством порядком, дозвіл на побачення з особами під вартою надає адміністрація місця попереднього ув’язнення з письмового дозволу слідчого або суду не менше трьох разів на місяць. Тривалість побачення – до чотирьох годин.

Однак доступ представників МКЧХ до зазначених осіб не є тотожним побаченню з родичами або іншими особами.

Підписаний президентом закон дозволяє представникам МКЧХ безперешкодно, без обмеження кількості побачень та тривалості, бачитися з узятими під варту особами – відповідно до умов Женевських конвенцій 1949 року про захист жертв війни.

Про побачення представник МКЧХ має попередити слідчого або суд, які здійснюють кримінальне провадження. Побачення із затриманими надаються у час, коли не ведуться слідчі дії та не йде судове засідання.

Джерело

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я