Фігурант кримінальних справ Максим Бахматов заховався від війни у Львові

0

Підприємець Максим Бахматов, який фігурував у кримінальних провадженнях за статтями про підробку документів і борги, в перші дні великої війни втік до Львова, де отримав посаду, після чого зник з публічного простору.

Про це пише видання Аргумент.

Ще 11 березня 2022 він був призначений радником міського голови Львова Андрія Садового. Тоді Бахматов повідомляв, що буде займатися кризовим менеджментом, логістикою і допомогою переселенцям, реалізуючи свої найкращі риси — ефективність і організація. «В перші дні російської навали, вони дуже знадобилися б Миколаєву, Харкову, Одесі, Києву та багатьом іншим містам, що були і залишаються під атакою ворога. Але Бахматов обрав для свого удаваного патріотизму найбезпечніше місто України — Львів», — пише видання.

Втім про результати його роботи відтоді невідомо нічого. Наразі немає жодної інформації про те, на яких умовах Бахматов працює радником і чим саме займається. «Цьому може бути просте пояснення — гроші люблять тишу. А в тому, що у відносно мирному Львові Бахматов займається саме грошима, немає сумнівів. Бо ж і сам Садовий ні в чому собі не відмовляє — в листопадіотримав аж 103 тис. грн зарплати», — йдеться в матеріалі.

Нагадаємо, відповідно до матеріалів судової справи, в 2008 році Бахматов підробив документи, щоби отримати понад 200 тис. доларів кредиту. Вирок у тій справі він мав отримати в серпні 2014 року, але одіозна суддя Майдану Тетяна Овсеп’ян справу закрила. Другу справу слухав Голосіївський райсуд Києва напередодні російського вторгнення — 3 лютого 2022 року. Судячи з постанови, в 2007 Бахматов взяв іпотеку, а потім продав заставне майно — земельну ділянку і будинок — за заниженою вартістю, щоби не повертати борг.

Втім кримінальне минуле протягом довгого часу не заважало Бахматову отримувати посади і навіть користуватися повагою у суспільстві, адже йому вдалося створити імідж «прогресивного бізнесмена, мецената, а згодом ще й принципового антикорупціонера». «Всі повірили наслово, замість того, щоби заглянути у відкриті судові реєстри… Чим може така людина бути корисною Львову, питання риторичне. Тож львівським активістам і журналістам слід тримати Бахматова в полі зору. Навіть не для притягнення його до відповідальності, а для того, щоби убезпечити рідне місто від схематозу і нових корупційних схем», — йдеться в матеріалі.

Джерело: https://informator.press

Загрузка...