Годину тому! Сталося немислиме, санкції Зеленського – оскаржили: просто немає слів!

0

У четвер, 4 лютого, указ Володимира Зеленського щодо санкцій проти каналів Віктора Медведчука оскаржили у Верховному суді. Мовиться про ZIK, 112 і Newsone.

Про це йдеться на сторінці у фейсбук Верховного суду України

Позови громадян надійшли до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду.

У той же час варто зазначити, що з огляду на рішення Верховного суду за позовом голови КСУ Олександра Тупицького не надто варто вірити в успіх цих позовів.

Однак і це ще не все. Політична партія “Опозиційна платформа – За життя” ініціювала імпічмент президенту України Володимиру Зеленському із формулюванням “за грубі та систематичні порушення Конституції й законодавства України.

Відповідну резолюцію оприлюднено на сайті політсили. Рішення ухвалено на XXIV з’їзді ОПЗЖ, який пройшов у четвер, 4 лютого.

На думку членів ОПЗЖ, підписанням цього указу Зеленський “грубо порушив Конституцію та закони України”, “взяв на себе роль суду й вийшов за межі своїх конституційних повноважень”.

“Вважаємо це нападом на демократію, свободу слова та спробою встановлення диктатури”, – йдеться в резолюції.

Делегати з’їзду постановили: депутатській фракції ОПЗЖ у Верховній Раді ініціювати процедуру звільнення Зеленського з посади президента України в порядку імпічменту, обласним партійним організаціям – почати збір підписів на підтримку цього.

Від імені президента на це відреагувала його прес-секретар Юлія Мендель.

Вона вирішила нагадати, що саме «Слуги народу» проголосували за закон про імпічмент. «Але не для того, щоб його використовували, намагаючись допомогти Росії відновити пропагандистські інструменти в Україні», – написала Мендель.

Прессекретарка Зеленського наголосила, що українське суспільство підтримує рішення закрити пропагандистські медіаплатформи. Дії ОПЗЖ вона назвала передбачуваними.

“На комусь шапка горить. За закриття проросійської пропаганди, що підриває політику України та наш шлях до ЄС, ОПЗЖ вимагає імпічменту президента”, – зазначила Мендель.

Й підкреслила, що рішення РНБО, в основу якого лягли конкретні пропозиції Ради та СБУ, є абсолютно законним. Воно відповідає чинній Конституції та чинному закону “Про санкції”.

“Ми не очікували, що ОПЗЖ почне опікуватись національними інтересами України та захищатиме її від пропагандистської агресії Росії”, – наголосила прессекретарка президента.

За її словами, заяви ОПЗЖ про імпічмент у Зеленського розцінюють як “риторичне і піарне прикриття захисту активів співкерівника цієї політичної структури”.

Зрозуміло, що при нинішньому складі парламенту імпічмент неможливий (тільки в разі, якщо майже вся фракція «слуг» перейде в опозицію до президента).

Джерело

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я