Гончарук “обдурив” Зеленського! Нечуваний скандал позбавить прем’єра всього: це крах!

0

В Україні тільки за кілька місяців нова влада встигла скасувати максимальний тариф на тепло, підвищити ціни на газ і урізати розмір субсидій. Поки прем’єр Олексій Гончарук публічно розповідає президенту про моделі зниження цін на комуналку, Кабмін підвищує тарифи.

Про те, як уряд за кілька місяців встиг провалити “тарифні обіцянки розповів журналіст Олександр Литвин.

За його словами складається таке враження, що прем’єр-міністр Олексій Гончарук обманює президента Зеленського.

З одного боку глава Кабміну вже другий тиждень поспіль з гордістю повідомляє: на всю зиму встановили єдину ціну на газ, і вона буде аж на 7% менша, ніж за аналогічний період минулого року. А з іншого – українцям за блакитне паливо доведеться платити більше.

“Ціна на газ у платіжках буде на рівні 8 грн за куб. М. Протягом всього опалювального періоду. Це рекордно низька сума для опалювального сезону за останні два роки”, – написав Гончарук у своєму Telegram-каналі.

Хоча до опалювального сезону газ продавався за 7 грн за куб, тобто майже на 1 грн дешевше. Зрозуміло, що взимку традиційно зростає попит на блакитне паливо і це призводить до підвищення цін. Мовляв, на 7% дешевше, ніж торік – вже перемога.

Але річ у тім, що порівнювати з опалювальним сезоном 2018/2019 більш ніж некоректно. За цей період газ різко подешевшав на європейському ринку. Якщо в грудні 2018 року середня ціна тисячі кубометрів становила 11,7 тис. грн (дані Української енергобіржі), то в грудні цьогоріч – 5,8 тис. грн. Це на 49,5% дешевше!

Тобто блакитне паливо (якщо порівнювати грудень 2018-го з груднем 2019-го) за 12 місяців на відкритому ринку подешевшало на 49,5%, а українцям пропонують тариф, який на 15% вищий, ніж до опалювального сезону, і всього на 7 % нижчий, ніж минулого опалювального сезону. Фактично можна зробити три короткі висновки:

Кабмін ухвалив рішення підвищити тариф на газ на 15%;
на відкритому ринку газ подешевшав за рік на 49,5%, але українці цього не відчують;
твердження, що газ подешевшав – велике перебільшення.

Днями Гончарук зустрівся із Зеленським, відрапортував про перемогу над газом і тепер запропонував закріпити результати і в тарифах на тепло. Взялися за опалення.

“Знайшли цікаве рішення, яке дозволить наступної зими зменшити тарифи майже наполовину”, – заявив глава держави у своєму зверненні.

“Як саме будуть реалізувати “цікаве рішення” – поки невідомо. Ба більше, ні президент, ні Кабмін не мають права втручатися безпосередньо у формування тарифів на комунальні послуги (крім газу). Для цього є спеціальний (і, за законом, незалежний) регулятор – Національна комісія у сферах енергетики і комунальних послуг. У деяких же містах (залежно від кількості споживачів) вартість затверджує місцева влада (в рамках децентралізації), – зазначає журналіст, керівник відділу економіки видання Обозреватель.

За словами Литвина, Гончарук пропонує тарифи знизити, а насправді ж уряд ухвалює протилежне рішення.

Крім того, експерти відзначають, що “провальна” робота прем’єр-міністра щодо питання тарифної політики цілком можливо може стати причиною його заміни на цій посаді.

Джерело

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я