Гордон влупив, режиму кінець – перейшли усі межі! Європа почула: не дозволять репресій!

0

Учора абсолютно в піратський, нахабний, потворний спосіб затримали 26-річного блогера і журналіста з Білорусі Романа Протасевича. Чудовий хлопець, із яким я свого часу записав інтерв’ю, одразу ж після початку протестів у Білорусі.

Це унікальна історія, коли білоруський режим повністю повторив спецоперацію щодо вагнерівців, яка мала відбутися за сприяння американських і турецьких спецслужб. Спецоперація, яку готували спецслужби України. Тоді мали захопити вагнерівців, що летіли на борту літака турецьких авіаліній, заявляє журналіст Дмитро Гордон.

Але тим, хто зараз порівнює ці дві події, я хочу сказати таке. Перше – тоді мали затримати злочинців, на руках яких була кров. А зараз затримали 26-річного хлопця, який просто мирно протестував проти подій, що сколихнули весь світ.

Крім того, захоплення Романа Протасевича абсолютно виходить за межі міжнародного права. Коли в небо підняли білоруські винищувачі та змусили ірландський літак сісти не у Вільнюсі, де він мав приземлитися за дві хвилини, а зробити великий гак і сісти в Мінську.

Тепер Романові Протасевичу загрожують роки в’язниці, а його доля абсолютно невідома. Звичайно, як тут не сказати, що в руках білоруського народу була його доля? Саме коли після виборів сотні тисяч білорусів вийшли на мітинги, коли Лукашенка освистували на заводах і здавалося, що ось-ось режим упаде, білорусам забракло сили волі та якихось інших якостей, щоб повалити цей ненависний режим і встановити народовладдя.

Українці свого часу змогли це зробити – і 2004 року, і 2014-го. Білорусам же чогось не вистачило. Я розумію, що мої любі білоруси перед тим, як стати на лавочку, знімають взуття. Я розумію, що вони сподіваються на мирний протест. Але в останні років 30–40, а може, і більше – у жодній країні світу мирний протест не привів до зміни керівного режиму.

Я розумію, що Лукашенко вирішив відстріляти, відклацати, посадити всіх по одному. І тепер закликати білорусів, щоб вони виходили на мітинги, я вважаю, нереально і неможливо. Тому що він усіх пересаджає.

Я хочу звернутися до держав Європи, до США. Введіть негайно проти режиму Лукашенка такі санкції, щоб йому було простіше випустити на волю всіх політв’язнів, зокрема і Романа Протасевича. Інакше ви прирікаєте мирний, прекрасний народ Білорусі на тоталітарний режим і репресії. Подумайте, будь ласка, про це. Не вчиняйте з білорусами так, як ви вчинили з українцями, кинувши фактично на поталу Путіну.

Джерело

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я