Кабмін дав добро на старт другого етапу медреформи!

0

Уряд України на засіданні в середу, 27 листопада, прийняв рішення про початок другого етапу медреформи, повідомляє прес-служба Кабміну.

Так, сьогодні Кабмін прийняв Програму медичних гарантій, яка запрацює 1 квітня 2020 року і стане початком другого етапу трансформації системи охорони здоров’я. Дана програма буде діяти для всіх видів медичної допомоги, передає korrespondent.net.

“Держава вже оплачує медичні послуги на рівні первинної ланки за принципом” гроші ходять за пацієнтом “. Людина звертається до сімейного лікаря, педіатра або терапевта і отримує послуги безкоштовно. Лікар, який обслуговує багато пацієнтів, отримує гідну зарплату. Тепер нові правила фінансування почнуть працювати для спеціалізованої медичної допомоги, так званого вторинної ланки “, – зазначив прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

Також повідомляється, що для цього медичні установи повинні укласти договори з Національною службою здоров’я. При цьому передбачається, що комунальні лікарні будуть підключені до національної системи електронного здоров’я eHealth.

Крім того, уряд також ухвалив рішення про введення госпітальних округів для того, щоб пацієнти мали доступ до якісної мережі медичних установ.

“В результаті Україна перейде на модель: одна область – один госпітальний округ. Зараз, наприклад, в Одеській області створені дев’ять округів. А стане один округ”, – повідомив нардеп Олексій Гончаренко в Telegram-каналі.

За його словами, уряд затвердив також положення про госпітальний рада.

Джерело

Загрузка...