Кабмін відбере у військових пенсіонерів надбавки! Залишаться ні з чим!

0

У Кабміні Гончарука хочуть повністю передати на забезпечення Пенсійного фонду пенсійні виплати співробітникам правоохоронних структур України. Про це йдеться в протоколі рішення Кабміну, який доручив Мінсоцполітики розробити новий законопроект про пенсії в Україні, пише Країна.

На поточний момент військовим – в цій категорії все екс-силовики, включаючи Національну гвардію, СБУ, поліцію – з ПФ сплачується лише мінімальна пенсія, а решта “доповідають” з держбюджету. У 2016 році на це витратили 14 млрд гривень, то в 2018 році – вже 21,7 млрд, а за перше півріччя цього року – 13,7 млрд.

Мінсоцполітики пропонує це скасувати і “передати” військових повністю на забезпечення Пенсійному фонду.

Міністерству доручено “удосконалити механізм призначення і перерахунку пенсій військовослужбовцям”.

Екс-силовиків планують внести в загальний пенсійний реєстр, вказавши інформацію про грошове забезпечення та сплату ними страхових внесків. Це дозволить фактично налічувати військовим пенсії за загальною схемою, тоді як зараз у них – своя формула (крім посадового окладу враховується звання, є маса підвищувальних коефіцієнтів за оперативну роботу, премії та ін.).

Це, нібито, дозволить наблизити пенсії військовослужбовців до “фінансово обґрунтованим єдиними принципами пенсійного забезпечення”.

Для держави такий підхід вирішує конкретну проблему – в останні роки надактивні військові пенсіонери відсуджують собі великі надбавки до пенсій, причому, багато хто дійшли до Верховного суду. За словами пенсіонера системи МВС Ігоря Сухаря з Тернополя, реально відсудити надбавки до 50%, а то і більше, оскарживши в судовому порядку заниження деяких коефіцієнтів, ніж люди активно користуються.

Але якщо військових включать в загальну пенсійної систему, такої можливості у них може і не бути.

Джерело

Загрузка...