Курс долара в Україні! Озвучений прогноз до кінця року!

0

Падіння долара в Україні продовжиться, і до кінця року він може досягти позначки в 22 гривні, вважають опитані аналітики. Але особливо радіти цьому не варто, тому що зростання економіки цей факт не сприяє.

Про причини падіння долара і його подальшу долю – в матеріалі OBOZREVATEL.

Чому долар падає
Економічний експерт Євген Невмержицький вважає, що курс долара в Україні завжди регулювався вручну – нинішня ситуація не виняток. Втілює це в життя Кабінет міністрів, Національний банк України, Міністерство фінансів і топ-політики. Для такого регулювання вони використовують відомі, за словами економіста, інструменти:

інтервенції Національного банку (процес, коли банк купує або продає великі партії іноземної валюти);

міжбанківські продажу;

валютна лібералізація;

ставки по облігаціях внутрішньої державної позики.

Економічних же причин для падіння курсу долара немає. Більш того, економісти вважали, що 2019 рік мав ознаменуватися падінням гривні і зростанням долара. Але через суб’єктивних факторів ці прогнози були невиправдані, вважає Невмержицький.

  • В цьому році був самий піковий варіант повернення грошей із зовнішніх економічних боргах і всі передумови були для зниження курсу гривні. Хоча були можливості тримати її стабільною. Тим не менш, ми спостерігаємо зміцнення, що не міг прогнозувати ніякої економіст, тому що у нас курс встановлюють виходячи із суб’єктивного фактора – волі людей, які мають до цього доступ, – поділився він.

Гривня зміцнюється, але без користі для економіки
Таке зміцнення національної валюти все одно не сприяє зростанню економіки, та й ціни продовжують підвищуватися. Це експерт пояснює “зашкальнимі ставками Національного банку” і високими ставками за облігаціями внутрішньої державної позики.

  • Росту сприяє контрольований рівень інфляції на рівні 2-3%, навіть 1% (за станом на грудень він становить 5,1%. – Ред.). Те, що має місце в розвинених економіках цивілізованих країн світу. Наприклад, в країнах Євросоюзу, куди ми прагнемо, – розповів Невмержицький.

Але є й інші чинники, які, на думку економіста, побічно або прямо можуть вплинути на економічне зростання:

Приведення облікової ставки НБУ як мінімум до 5%;

Збалансування тарифів;

Робоча судова система.

Колишній член ради НБУ Василь Горбаль виділив мінуси, які виникли через падіння курсу долара. Першим страждає український експорт, зокрема металургія, слідом за ними сім’ї заробітчан (які, до речі, пересилають за місяць близько одного мільярда доларів), адже при обміні валюти вони отримують менше грошей, ніж раніше. До слова, коли долар був на позначці 5 гривень і спустився до 4,5, експортери спільно з радою НБУ звернулися до Нацбанку і долар повернули до колишньої позначки.

Долар продовжить падати
За прогнозами експерта, тренд з падінням долара продовжиться, і до кінця року він може досягти до позначки 22 гривні, а тенденція падіння продовжиться і в 2020 році.

  • Ми маємо зміна влади в країні, починаючи з травня. І в цей період став послідовно зміцнюватися курс гривні, всупереч прогнозам економістів. Ця тенденція досить послідовна. Якщо слідувати цій тенденції, то курс може зміцнитися на копійок 80 за гривню до кінця року. Він може бути на рівні 22 гривень, – спрогнозував експерт.
    При цьому він зазначає, що ці цифри виходять з технічного аналізу, але тільки їм керуватися не можна, так як на курс впливають наміри людей, які контролюють його.

“Якщо говорити відверто, то всі розуміють, що Національний банк незалежним в нашій країні ніколи не був”, – зазначив Невмержицький.

Однак і різких стрибків очікувати не варто, тому що це впливає на рейтинг уряду, а значить, їм банально не вигідні коливання в цій сфері. У свою чергу, Василь Горбаль вважає, що курс варто було б повернути до колишніх позначок – близько 27 гривень за долар, але робити це варто дуже обережно.

“Для економіки і бюджету правильно було б повернути до розрахункових показників, але є другий ризик, що в розхитування курсу можуть включитися гравці ринку, і курс гривні вилетить за прогнозні показники – нижче 27. У нас були подібні історії, коли курс вистрибував і до 39 “, – застеріг експерт.

Джерело

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я