Мер Черкас звернувся до Зеленського! Скандал набирає обертів!

0

Мер Черкас Анатолій Бондаренко раптово став обличчям карантинного бунту на цьому тижні. 30 квітня місцева міська влада фактично скасувала карантин, що негайно спричинило реакцію центру.

До мера в Твіттері звернувся глава МВС Арсен Аваков, попередивши, що реакція буде жорсткою. Незабаром на Бондаренка завели кримінальну справу. А вже до вечора президент Володимир Зеленський в своєму традиційному зверненні передав полум’яний привіт міському голові і сказав, що Бондаренко переплутав децентралізацію з автономією.

“Страна” в ексклюзивному інтерв’ю дізналася у міського голови Черкас, як у нього так вийшло і що б він хотів відповісти президенту Зеленському.

– Президент Зеленський передав вам полум’яний привіт в своєму традиційному зверненні. А що б ви сказали Зеленському?

– Я думав, що президент передасть привіт “Епіцентру”, який порушує всі правила карантину. Але передали мені. Я хочу йому передати: закон повинен бути один для всіх. Я бачу, що будуть переслідувати місцевих керівників, а не тих, хто крав сотні мільйонів за минулої влади. Мені цей привіт розцінювати як погрози? Це втручання в органи місцевого самоврядування. І знаєте, хто мені тільки не передавав привіти: починаючи від місцевого начальника СБУ і закінчуючи всіма іншими.

– А що від вас хотів черкаський глава СБУ?

– Він мені двадцять разів дзвонив і просив скасувати постанову про послаблення карантину. Я йому сказав, що ми не проти, тільки він повинен пояснити, як може працювати на повну потужність “Епіцентр”, а не може простий підприємець.

– І як? Пояснив?

– Ніяк. Сказав: “Побачиш, ми ж по-чоловічому, будуть кримінальні справи …”. Ось так і пояснив.

– Ви не боїтеся, що вас посадять? Або будуть мститися, переслідувати, заводити справи, як це прийнято?

– За що мене садити в тюрму? Нехай садять. Я це проходив давно. Ці політичні переслідування від влади за мою громадянську позицію були завжди. Я не боюся помсти, я її навіть очікую.

– Ви очікували, що буде такий тиск з боку влади? Після привітання від Зеленського ніхто не дзвонив поки?

– Мені, напевно, потрібно найняти охорону і думати про безпеку моєї сім’ї. Напевно, представники місцевої влади після цього будуть взагалі боятися спілкуватися зі мною. Вони, напевно, думають, що робити, тому що люди за міського голову, а накази згори проти мера.

– Коли опублікували документ про те, що Черкаси виходять з карантину, до вас дзвонив хтось із ОП або Кабміну? Що говорили?

– Ніхто мені з Кабміну або ОП не дзвонив, але через півтори доби з’явився глава ОДА. Дзвонив мер Києва Віталій Кличко говорив, що йому дзвонив прем’єр-міністр Шмигаль і просив потерпіти. Він не переконував мене, просто сказав слова підтримки і передав привіт від прем’єра. Ви мені скажіть, до чого ми дожили? Міністр охорони здоров’я приїжджає в місто і не відвідує місцеву владу, не запрошують нікого на зустріч, але зате нам передають привіти в Фейсбуці і Твіттері.

– Ви в своїх висловлюваннях критикували владу, а закриття парків і скверів і зовсім назвали “безглуздими рішеннями”. По суті, це війна мера з центральною владою. З чим вона пов’язана?

– Соціальна несправедливість. Закон повинен бути один для всіх, а не окремий будівельний гіпермаркет працює, а невеликий будівельний магазин повинен закриватися.

– З початку карантину мери інших міст впроваджували програму лояльності. Наприклад, в Харкові довгий час не хотіли закривати ринки, а в Дніпрі не забороняли гуляти в скверах і парках. Ви ж вирішили діяти радикально і дозволили роботу кав’ярень і магазинів. Чому?

– Те, що ми на сьогоднішній день відновили роботу невеликих будівельних магазинів, навпаки допоможе запобігти кількість хворих коронавірус, так як тільки сьогодні я нарахував біля “Епіцентру” 178 машин і сотні людей.

– Тобто в Черкасах вже працюють невеликі будівельні магазини?

– Ні, зараз в Черкасах працює тільки “Епіцентр”. Якщо йти на карантин, то всією країною, а не окремий великий бізнес працює, а прості підприємці ні.

– Але ви ж дозволили роботу, чому не працюють? І які у вас подальші плани на вихід з карантину?

– Ми будемо продовжувати боротися і відстоювати права простого українця. Ми нормально собі працюємо, не порушуючи правил обмежень. Якщо хтось буде порушувати санітарні норми – будемо закривати. У нас зараз працюють перукарні, просто сьогодні вихідний може, не всі працюють. Також відкрили маленькі магазини електроніки і будівельні магазини, відкрили сквери, парки. Люди позитивно до цього поставилися, ми дотримуємося всіх правил, є соціальна відповідальність. Підприємці мене підтримують. Зараз йде мова про виживання і існування підприємців, а не про вихід з карантину.

Джерело

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я