Мовний омбудсмен назвав найбільш зрусифікований регіон України!

0

Уповноважений з питань захисту державної мови Тарас Кремінь розповів, в якому регіоні найбільше порушується мовне законодавство, повідомляють Патріоти України.

“Станом на 16 квітня 2021 року, за три місяці, як запроваджено 30 статтю мовного закону, нами зафіксовано 1129 порушень. Якоюсь мірою в нас фігурує в першу чергу Київ і Київська область. А що стосується сфер, то це ті сфери, де цих порушень бути не може. Це органи державної влади і місцевого самоврядування та освіта”, – сказав Кремінь.

Зокрема він зазначив, що схід України є значно україномовнішим, аніж південь. За словами Уповноваженого, місцева влада на півдні досить повільно виконує мовний закон і не хоче переводити школи на українську мову навчання. Також це видно по недотриманню мовного законодавства в діяльності органів місцевого самоврядування, по фактичному ігноруванню застосування державної мови на телебаченні й радіо, а також в інтернет-виданнях та друкованих медіа.

“І коли ми говоримо про загрозу російської агресії, то я по півдню бачу, що російська агресія, і окремі концепти “русской весны” в частині гібридного запровадження захисту так званих російськомовних, почасти реалізовувались”, – додав Кремінь.

Джерело

Загрузка...