На Закарпатті Угорщина забирає назад паспорта! Що сталося!

0

У минулому році між Києвом і Будапештом різко загострилися відносини після того, як українські ЗМІ опублікували відео, на якому співробітники консульства Угорщини в місті Берегово Закарпатської області України видають місцевим жителям паспорта. Тепер же угорські документи масово забирають назад. Екс-губернатор Закарпаття Геннадій Москаль розповів, чому угорській владі довелося “здати назад”.

Про це пише glavred.

Виявилося, що стати потрапити під крило Будапешта частенько хотіли не етнічні угорці, а українці з липовими документами, які не знають угорської мови, а іноді навіть не живуть в Закарпатській області.

“Якщо громадянин хоче угорський паспорт, йому дається напрямок до університету, де йому дають сертифікат, що він пише, читає і вільно розмовляє угорською мовою. Друге – чи бабуся, або мати були громадянами Угорщини. Якщо довідку можна в архіві за хабар купити, що батьки жили в 1939-44 роках на території Закарпаття, то вивчити угорську мову, повірте мені, майже неможливо. Треба його вчити з дитинства. Це найважчий мова в Європі “, – розповів Москаль в ефірі Oboz.TV.

За словами політика, спочатку Будапешт був не в курсі, що “ми корумпуючи”. Однак, потім прийшло прозріння, тому на даний момент йдуть суди, а паспорта забирають назад.

“Сьогодні поліції дано вказівку – якщо людину зупиняють, він показує угорський паспорт, але не говорить і не розуміє угорської мови, паспорт забирається”, – розповів Москаль.

Інформацію про те, кого позбавили угорського паспорта, можна отримати, прочитавши Вісник президента Угорщини.

“Зараз вони якщо одному дають, то людина 10-20 позбавляють. Судові процеси йдуть над тими главами сільських, селищних, міських рад, хто порушував угорське законодавство щодо прийняття до громадянства”, – резюмував екс-очільник Закарпаття.

Джерело

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я