Нам «викрутить руки»! Зеленський зробив фатальну заяву, збільшить свій тиск на Україну!

0

Президент України Володимир Зеленський повідомив, що у разі завершення Росією газопроводу в обхід України «Північний потік-2», Росія отримає можливість збільшити свій тиск на Україну.

Про це Зеленський повідомив під час прес-марафону 10 жовтня.

«Ви знаєте, що через «Північний потік-2» нам викрутять руки. Повністю. Росія нам зможе викрутити руки», — повідомив Зеленський у відповідь на запитання щодо його критики країн ЄС за недостатню підтримку України.

Зеленський зазначив, що у питанні «Північного потоку-2» Україну найбільше підтримують США та Данія, яка єдина не надала дозвіл на його будівництво.

США планують запроваджувати санкції проти цього трубопроводу, чим також допомагають зберегти транзит газу через Україну.

Як відомо, 17 вересня стало відомо, що будівництво «Північного потоку-2» наблизилося до економічної зони Данії. Надалі будівництво трубопроводу припинять доти, доки Данія не видасть всі необхідні для цього дозволи.

Наразі російський газ до Європи постачається через газотранспортну систему України в межах контракту, який завершується 31 грудня 2019 року. Нового контракту на транзит Україна та Росія досі не уклали. Послуги транзиту російського газу до ЄС щороку приносять Україні по 3 мільярди доларів.

Росія прагне відмовитися від послуг українського транзиту. Для цього там будують газопроводи в обхід України: «Північний потік-2» та «Турецький потік». Введення їх в експлуатацію дасть змогу російському Газпрому постачати ті ж обсяги газу до Європи, що й зараз, не використовуючи українські газопроводи.

Водночас наразі Газпром зіткнувся з труднощами щодо побудови «Північного потоку-2», тому майбутнє транзиту газу до ЄС невизначене.

Для того, щоб укласти нову угоду про транзит проводяться тристоронні переговори, у яких беруть участь представники України, Росії та Єврокомісії.

До слова, Введення в дію газопроводу “Північний потік-2” збільшить російський вплив на країни Європи і зробить їх більш уразливими, заявив глава Міненерго США Рік Перрі на конференції трансатлантичного енергетичного співробітництва в Вільнюсі.

“Північний потік-2” стане нищівним ударом по енергетичній різноманітності і безпеці Європи“, — заявив Перрі, зазначивши, що після введення в дію нового газопроводу Європа стане більш схильна до ризику виникнення перебоїв з поставками палива, а Росія отримає можливість припинити транзит газу через Україну.

Глава Міненерго підкреслив, що США розглядають можливість поставляти в Європу свій газ, як “можливість привнести на ринок більше свободи і конкуренції”.

Джерело

Загрузка...