Не нехтуйте гривнею! ТОП-6 причин, чому зміцнюється національна валюта в Україні, і чого чекати далі!

0

“Офіційний курс гривні, за даними Національного банку України на понеділок, 14 грудня, зафіксований на позначці 27,97 ₴/$. З початку грудня гривня виросла щодо долара США на 2%, пише у своєму блозі депутат Київради, засновник і президент інвестиційної компанії Універ Тарас Козак, передають Патріоти України, і продовжує:

“Основні причини, на мій погляд:

1. Давно очікувана і досить вдала поїздка голови НБУ Кирила Шевченка за океан для пошуку взаєморозуміння. Після закінчення візиту правління Нацбанку ухвалило рішення про повернення частини повноважень заступникам голови — Катерині Рожковій та Дмитру Сологубу.

2. Залучення понад €600 млн від Євросоюзу та чутки про розміщення євробондів. Очікування були підтверджені Мінфіном увечері минулої п‘ятниці — залучено $600 млн під 6,2% з погашенням у 2033 році.

3. Відновлення суттєвого апетиту іноземних інвесторів до українського гривневого державного боргу. Цього тижня Мінфін продав гривневі облігації внутрішньої державної позики України на суму понад ₴10 млрд, зокрема, іноземці дали понад ₴2 млрд.

4. Остаточна (якщо в Україні буває щось остаточне) відмова від емісійного фінансування дефіциту бюджету національним банком. За рахунок здійснених запозичень цього тижня Міністерство фінансів України залучило до скарбниці понад ₴50 млрд, що закрило половину «діри» бюджету 2020 року.

5. Швидке зростання біржових цін на залізну руду (понад 10% за тиждень) — одну із основних статей українського експорту. Також досить сприятлива зовнішньоекономічна кон‘юнктура на інші сировинні товари.

6. Ухвалення закону про покарання за незаконне збагачення та позитивна взаємодія з Венеційською комісією, що дає реальні підстави для відновлення співпраці з МВФ.

Наслідком може стати подальше посилення курсу гривні до іноземних валют. Зокрема, після отримання наступного траншу від МВФ гривня може вирости до долара до позначки 27 ₴/$ протягом січня.

Ще раз повторюю пораду минулого тижня — не нехтуйте гривнею, як валютою частини свого інвестиційного кошика. Це не значить, що треба бігти продавати всі іноземні активи. Це значить, що 30−50% активів можуть бути в гривневих інструментах. Важливо, щоб дохідність за ними перевищувала очікувану інфляцію (5−8%).

Цей допис є вираженням моєї особистої думки. Зазначені рекомендації не є гарантією і можуть не відповідати стратегіям деяких категорій інвесторів”.

Джерело

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я