Несподівано зняли з порядку денного! Рада так і не прийняла сьогодні надважливий закон!

0

Парламент не поставив 3 жовтня останню крапку в питанні кримінальної відповідальності за незаконне збагачення, передають Патріоти України.

Відповідний законопроект №1310 3 жовтня мали розглянути на засіданні Верховної Ради у другому читанні і в цілому. Але несподівано його зняли з порядку денного.У кулуарах Верховної Ради представник Кабміну в парламенті Ірина Верещук пояснила, що проект відкладений на кілька тижнів. Вона пояснила, що нардепи з фракції “Слуга народу” розійшлися в думці щодо окремих пунктів законопроекту, “які можуть мати різне тлумачення”.

Які саме це пункти, Верещук не уточнила. Нібито, щоб потім окремо не голосувати ще й поправки, вирішили поки відкласти остаточне прийняття закону.Інцидент з законопроектом прокоментував на Facebook глава громадської організації “Центр протидії корупції” та член Громадської ради при Антикорупційному бюро Віталій Шабунін. За його словами, за 12 років роботи з ВР він з таким явищем стикається вперше. “Я не жартую.

Спікер просто пропустив це питання порядку денного, перейшовши до наступного законопроекту. Без жодного пояснення. Без голосування … А так можна було? Тільки корупціонери можуть бути проти покарання за незаконне збагачення. Чого боятися чесному депутату?” – написав Шабунін.

Нагадаємо, законопроект про кримінальну відповідальність за незаконне збагачення, правда, під іншим номером 10461, з’явився в парламенті ще 17 липня. Президент Володимир Зеленський подав його в надії на те, що колишній склад Ради збереться на позачергове засідання Ради і оперативно проголосує. Але цього так і не сталося.В кінці серпня проект відкликали. А новому складу парламенту запропонували відредаговану версію під номером 1310. Її народні депутати і прийняли в першому читанні 11 вересня, проголосувавши також за прискорену процедуру підготовки до другого читання.Законопроект після першого читання прописував кримінальний термін (від 5 до 10 років) за незаконне збагачення на суму понад 14,4 млн гривень (15 тисяч неоподатковуваних мінімумів). Причому відстежувати незаконні активи пропонувалося заднім числом (за три роки перед вступом закону в силу), що розкритикували юристи, – адже закони не повинні мати зворотної сили.Також у варіанті після першого читання є пункт про якусь “гарячу лінію ДБР”, куди пильні громадяни можуть скаржитися на корупціонерів. Під час розслідування таких справ ДБР зможе накладати арешт не тільки на майно самих корупціонерів, але також і на власність членів їх сімей, пов’язаних осіб та ін. Причому, заарештовувати майно і передавати його АРМА зможуть навіть без повідомлення власників.Найбільше депутатів зачепила сума, після якої за незаконне збагачення загрожує “уголовка”. Саме з приводу неї велися найбільш запеклі суперечки на першому читанні. “Голос” навіть подав до парламенту альтернативний проект, де пропонується знизити “порогову суму” до 3 млн гривень. Певного компромісу вдалося досягти до другого читання. В останній редакції фігурує вже сума в 6,5 млн гривень.Але зате знову змінилися терміни, за які рахуватимуть незаконне майно. У проекті після першого читання зазначено, що це чотири роки. До другого читання корупціонерам зрізали рік, тобто тепер в проекті вказано три роки. І це як раз той термін, який пропонувалося брати в розрахунок в найпершій версії проекту від Зеленського – №10461.Важлива поправка, яка з’явилася до другого читання, – за визначенням законних доходів. У варіанті після першого читання було зазначено, що такими можна вважати зарплату, роялті, гонорари. У версії до другого читання до переліку додали ще й гроші на банківських рахунках.Залишилися також лазівки, на які вже вказували юристи. “Там є важливе уточнення: активи повинні все ще знаходитися у власності фігуранта. Таким чином, оскільки законопроект був прийнятий тільки в першому читанні, у потенційних порушників є час переписати активи, які можуть бути визнані незаконними, на родичів або знайомих”, – пояснював керуючий партнер АО “Радзієвський та Яровий” Юрій Радзієвський. А так як фінальні терміни прийняття законопроекту в цілому відсуваються, часу на те, щоб “підчистити кінці”, у чиновників стало ще більше.

Загрузка...
попередня статтяГотуйтесь! Похолодання зовсім близько! Чим дивуватиме погода найближчим часом!
наступна статтяЗ 1 січня 2020го року на пенсію в 60 років зможуть вийти тільки ті, хто заробив як мінімум..