Низька пенсія при великому стажі! В ПФ дали роз’яснення!

0

В Україні діє особлива система нарахування пенсій, результати якої нерідко стають причиною обурення громадян. Люди, які відпрацювали по 30 – 40 років, отримують менше, ніж ті, хто має страхового стажу лише 20 – 25 років. У Пенсійному фонді пояснили, чому так відбувається.

Насправді, страховий стаж, коли роботодавець робив відрахування з заробітної плати співробітника в ПФУ, необхідний лише для безпосередньо виходу на пенсію і права отримувати гроші від держави. А ось розмір пенсійних виплат від стажу майже не залежить, пише today.ua.

Згідно чинного законодавства, Якщо пенсія була призначена до 1 жовтня 2011 року, а рівень зарплати був низьким, то за 20 років стажу людина отримає 1712 грн (з 1 липня 2020 р). Також додатково йому нарахують по 3% від загальної суми за стаж понад 20 років.

Формула нарахування пенсій в Україні на сьогоднішній день така: середня зарплата за останні 3 роки множиться на співвідношення зарплати кожного окремого пенсіонера до середньої. Отримана сума множиться кількість років страхового стажу і ще раз множиться на коефіцієнт (1%).

Буває так, що при дуже низькій зарплаті людина відпрацювала набагато більше років, необхідних для отримання пенсії, однак отримана після розрахунків сума не дотягує до встановленого в державі мінімуму. Тоді пенсіонеру додатково «дарують» відсутню до 2100 гривень суму. Якщо людина старше 80 років, то мінімальна сума збільшується до 2600 гривень.

Джерело

Загрузка...
попередня статтяБензин дорожчає! Скільки коштує паливо на АЗС!
наступна статтяМіжбанк закрився! Курс валют на 17 липня 2020!