Платити за комуналку будемо по-новому! Що змінилося!

0

Уряд затвердив нові правила надання послуги гарячого водопостачання і типові договори. Вперше детально прописали, за що і кому українці повинні платити. А вже потім, обіцяють, що це буде стосуватися не тільки гарячої води, але і всіх видів комунальних послуг, пише 24 канал.

Що передбачають нові правила

Тепер споживачі матимуть чіткий алгоритм дій – до кого звертатися в разі виникнення проблем і навіть як домогтися перерахунку.
У документі прописали, що температура гарячої води повинна бути не нижче 50 градусів Цельсія і не вище 75. Якщо не буде відповідати нормі, то споживач буде платити, як за холодну. Звичайно, якщо доведе.
Уряд унормувати зняття контрольних показників з приладів обліку.
Мешканці багатоповерхівок зможуть отримувати послуги як “в квартиру”, так і “на вході в будинок”. Але якщо загальдомовий лічильник зафіксує, що послуга якісна, а по дорозі в квартиру щось піде не так, претензії будуть до організації, яка обслуговує внутрішньобудинкові мережі.
Хто буде контролювати якість послуг

В Асоціації управителів нерухомістю пояснили, що наміри хороші, але утопічні. Тотальний контроль якості послуг під силу хіба що керуючим – менеджерам, які вирішують комунальні проблеми всього будинку за окрему плату. Навіть Об’єднанню співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ), яких в Україні близько 30 тисяч, тут самостійно не впоратися.

Прийняття нових правил надання послуг дійсно ускладнює облік, це підтверджують комунальники.

Буде три рядки тільки за послугою централізованого опалення. Окрема плата за поставку теплової енергії, за абонентське обслуговування і внесок на обслуговування приладу обліку,

  • сказав директор СП “Енергозбут” КП “Київтеплоенерго” Костянтин Лопатин.

За додатковий контроль доведеться доплачувати. Вид договору з “Київтеплоенерго” кияни повинні вибрати до 1 травня. Щоб вибрати “колективний” потрібно створити ОСББ. У цьому випадку не треба платити абонплату постачальнику.

В уряді готують постанову про перерахунок всіх послуг, в разі їх неякісного надання. Зокрема, опалення, газу та електроенергії.

Джерело

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я