“Побажання врахують, але не всі”! Депутати вводять нові правила для “євроблях” . Які зміни очікують водіїв?

0

У вересні народні депутати відтермінували введення штрафів для водіїв авто на єврономерах до кінця цього року. Але це не вирішує самої проблеми – законодавчого врегулювання правил розмитнення автомобілів із іноземною реєстрацією.

І хоча закон був ухвалений ще торік, зараз його планують переглянути, догоджаючи власникам “євроблях”, які виступають проти нових норм.

Побажання “євробляхерів” врахують, але не всі.

Здавалося б, ухвалення у листопаді 2018 року законопроєкти №8487 і №8488 про розмитнення автомобілів в Україні, мало б закрити це питання на довгий час. Але наданого терміну, за який власники авто на єврономерах повинні перереєструвати свої транспортні, виявилося недостатньо.

Почувши прохання “євробляхерів”, нова влада пішла на поступки і проголосувала за законопроєкт №1030, який відтерміновує введення штрафів за водіння авто з іноземною реєстрацією до кінця 2019 року, чим викликала невдоволення у законослухняних громадян.

“Виникають питання у тих людей, які вже розмитнили автомобілі. Чому вони робили це абсолютно за іншими цінами, ніж будуть у тих, хто не виконував обов’язки і отримав канікули до нового року?” – заявив ввтоюрист Денис Конюшко.

Фахівець вважає, що друге перенесення дедлайнів поставило у програшну ситуацію тих автовласників, які вже розмитнили свої “євробляхи” за новими правилами. І, звичайно, ніякої компенсації для них не буде.

“Найприкріше за тих людей, які виконують вимоги закону, які пішли і перші розмитнили свій автомобіль. Для чого вони це зробили – абсолютно незрозуміло. Проблема полягає в тому, що людина, яка дотримується закону, – в програші”, – зазначив Конюшко.

Крім цієї поступки, в уряді повідомили, що ознайомилися із пропозиціями власників “євроблях” і пообіцяли підготувати новий законопроєкт, який максимально спростить порядок розмитнення автомобілів.

Заступник міністра інфраструктури Юрій Лавренюк повідомив, що новий проєкт закону про розмитнення необхідно внести в Раду до кінця 2019 року. Він повинен вирішити проблему авто, які вже ввезені на територію України, і питання розмитнення спецавтомобілів.

Однак терміни внесення нового законопроєкту не влаштували “євробляхерів”, які 2 жовтня вишли на мітинг під будівлю Верховної Ради зі списком вимог:

прибрати акциз;

зробити справедливу ставку;

забезпечити справедливу оцінку вартості авто;

дозволити розмитнити мікроавтобуси, автобуси, вантажівки, які були зроблені в період включно до 2010 року;

ввести обов’язковий техогляд замість сертифікацій та євростандартів;

надати пільги людям з інвалідністю, багатодітним і ветеранам.

І головною “євробляхери” вказали вимогу ухвалити новий закон про доступне розмитнення до кінця жовтня 2019 року, тобто до затвердження нового держбюджету.

І, як стало відомо, в Міністерстві інфраструктури погодилися з останнім проханням мітингувальників, а також розкрили деякі подробиці майбутніх змін до законодавства, серед яких:

скасування коефіцієнту віку, який впливає на вартість розмитнення;

скасування заборони на ввезення ретроавто;

перегляд вимог щодо екостандартів;

повернення утилізаційного збору;

введення обов’язкового техогляду.

Колишній заступник міністра інфраструктури України Олександр Кава припустив, що ще однією поступкою уряду може стати перегляд ставки розмитнення автомобілів на єврономерахі введення додаткових понижуючих коефіцієнтів для деяких категорій авто.

“Я думаю, що уряд може переглянути ставки розмитнення і використовувати додаткові понижуючі коефіцієнти для тих автомобілів, які вже були ввезені на територію України до певної дати”, – сказав він.

“Але, ні в якому разі не можна поширювати це правило на автомобілі, які були ввезені пізніше, оскільки Україна може стати звалищем для старих європейських автомобілів. Але тим громадянам, які вже користуються такими автомобілями, держава повинна піти назустріч і зробити прийнятні правила розмитнення”, – заявив Кава.

Джерело

Загрузка...
попередня стаття“Я не Нострадамус”! Гончарук розлютив своєю заявою про тарифи на тепло!
наступна статтяОлігархи в агонії, Зеленський взявся за нову «жертву» після Пашинського! Його знають всі!