Польща різко змінила правила працевлаштування українських заробітчан: подробиці!

0

Польща стала єдиною країною Шенгену і ЄС, в законодавстві якої передбачено спрощення працевлаштування для громадян не Євросоюзу, пише ПОЛІТЕК.

Тепер, українці, які перетнуть кордон в рамках безвіза по біометричного закордонного паспорта зможуть отримати право на офіційну роботу, якщо на місці оформлять додаткові документи. Раніше такого не було.

Так, якщо українець приїде до Польщі з туристичного безвізу, а на місці знайде собі роботу, то він може отримати офіційне працевлаштування в цій країні. Тобто, не громадяни ЄС можуть просити у польських роботодавців необхідні документи для офіційної роботи. Це так зване “освядчення” – декларація про намір працевлаштування іноземця. Швидше за все спрощення умов працевлаштування для іноземців в Польщі пов’язано з тим, що самі поляки масово їдуть на заробітки в багатші країни Євросоюзу.

Відзначимо, робота за кордоном має не тільки переваги, а й ризики. Причому, опинившись в чужій країні, без знання мови і особливостей тієї чи іншої країни, достатньої суми грошей, без житла і багатьох прав громадянина, трудовий мігрант стає дуже вразливим перед шахраями, непередбаченими ситуаціями.

Одна з проблем, з якою стикаються працюючі українці за кордоном – часто відсутність прямого контакту з роботодавцем. Між ними часто стоїть посередник, і навіть трудові договори укладаються з посередником і гроші за роботу приходять на рахунок посередника, а далі він розраховується з вами, як сам забажає і віддає вам ту суму, за яку ви погодилися працювати, хоча по факту може виявитися, що за вашу роботу роботодавець заплатив більше.

Джерело

Загрузка...