Посуха “вбиває” поля в Україні! Аграрії озвучили тривожний прогноз щодо урожаю!

0

Зима в Україні була безсніжною і вітряною, навесні в багатьох регіонах спостерігається посуха, такі погодні умови є загрозою для майбутнього врожаю зернових. Про це йдеться в матеріалі “Апострофа”, передають Патріоти України.

“Частина озимих загинула, і їх треба пересівати. Також є питання по новому врожаю, оскільки сіяти в недостатньо зволожену землю ризиковано. Проте, аграріям доводиться на це йти”, – пояснив член наглядової ради Української ради бізнесу, заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Михайло Соколов.

Експерт з питань аграрного сектора інвестиційної компанії Concorde Capital Андрій Передерей зазначив, що недостатня кількість вологи може привести до того, що врожайність з гектара буде меншою, ніж в минулому році.

Разом з тим, за даними Державної фіскальної служби, на 17 квітня 2020 року, зерновий експорт України склав понад 48,66 мільйона тонн, що на 8,4 мільйона тонн або 21% більше, ніж на той самий період минулого маркетингового року.

Зокрема, на вказаний період експортовано майже 18,5 мільйона тонн пшениці (на 4,5 мільйона тонн або 32,3% більше, ніж рік тому). Також на 28,3% зріс і експорт борошна. Це – загальний обсяг експорту з липня минулого року.

Останнім часом тенденція змінилася. Так, за даними Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства, станом на перший тиждень квітня в порівнянні з березнем середньодобові відвантаження пшениці скоротилися втричі – з 44 тисяч тонн до 14 тисяч тонн.

Джерело

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я