Просто під час прес-конференції! Зеленський потужно вмазав – ви маніпулюєте!

0

Президент Володимир Зеленський під час прес-конференції звинуватив канал олігарха Ріната Ахметова “Україна 24” в маніпуляції фактами після того, як ведучий телеканалу Василь Голованов задав питання про підвищення податків.

Зеленський заявив, що журналісти каналу, який належить Ахметову, маніпулюють фактами і вводять українців в оману, оскільки уряд планує підвищувати податки не для малого і середнього бізнесу, а для олігархів, які працюють на металургійному ринку і протягом останнього року отримують надприбутки після підвищення цін на залізну руду на світових ринках. Відповідь президента була різкою і вкрай емоційною.

“Збільшення податків. Ви продовжуєте цю тему. Я знаю, що вона була у вас в ефірі. Я вважаю, що особисто ви маніпулюєте фактами, коли ви говорите” збільшення податків “. Це не для українців і не для суспільства … Я розумію , з якого Ви каналу і про що Ви говорите. Дійсно, в новому законі є збільшення податку на залізну руду … “- заявив президент.

За його словами, програми каналу “Україна 24” поширюють брехливу інформацію, яка не відповідає дійсності.

За словами депутата Сергія Лещенка, послання Зеленського було адресовано Рінату Ахметову безпосередньо за допомогою журналіста, якого підіслали задати питання.

“Ви журналіст, Ви маєте право говорити все, що хочете, але Ви зараз передаєте мені інформацію, я вам пояснив, від кого. Не треба мені нічого передавати. Я доросла людина”, – заявив президент.

Насправді законопроект про збільшення ренти на руду передбачає зростання ставок тільки при високих міжнародних цінах, тому “привіт” від Зеленського був посланий саме тому, що бізнес хочуть змусити поділитися надприбутками.

У той же час при низьких цінах ГЗК будуть платити в бюджет менше, ніж зараз, пише Telegram-канал “Монополіст”.

Зараз гірничо-збагачувальні комбінати олігархів платять з кожної тонни видобутої руди ренту в розмірі 11% і 12%, якщо ціна більше $ 70 / т. Сьогодні з тонни руди в бюджет потрапляє приблизно $ 4 ренти при ціні $ 200 / т. В той же час базою оподаткування є собівартість видобутку (близько $ 20-30), а не ринкова ціна, яка за рік зросла в два рази. В результаті такої бази наприклад в 2019 році держбюджет отримав 3 300 000 000 грн ренти, зате олігархи – $ 2 млрд чистого прибутку. У 2020 році “Метінвест” Ахметова отримав $ 1450000000 EBITDA від продажу руди. Другий найбільший виробник залізної руди Ferrexpo Жеваго у 2020 році збільшив EBITDA на 46% – до $ 859 млн.

Чистий прибуток – $ 635 млн, або на 57,5% більше 2019 року. Законопроектом, про який говорив Зеленський з журналістом каналу Ахметова, пропонується базу ренти на видобуток залізної руди встановити як середню міжнародну ціну залізної руди, що розраховується індексом IODEX 62% FE CFR China. А також ввести диференційовані ставки ренти залежно від ціни.

За прогнозом аналітика Concorde Capital Дмитра Хорошуна, в результаті застосування цієї прогресивної шкали ренти на руду платежі “Метінвесту” при високих цінах можуть досягати щорічно $ 407- $ 515 млн, Ferrexpo – $ 137- $ 173 млн. Це до 15-20% від EBITDA 2020 роки для Метінвесту і Ferrexpo в періоди високих цін.

Аналітик констатує: це значне зростання, але прийнятне при нинішніх високих цінах на залізну руду і сталь. Однак, коли ціни на залізну руду впадуть до своїх довгострокових значень, виплати ренти в новому режимі будуть істотно нижче, ніж виплати в рамках поточного режиму. Якщо індекс цін на залізо CFR China впаде до $ 75 / т (розумна довгострокова ціна), новий режим ренти з вищевказаними припущеннями призведе до виплат $ 1,1 / т, що на 65% менше, ніж сума, яка виплачується в даний час.

Джерело

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я