Site icon Звістка

“Приїжджайте в Україну!”. Нова програма подвійного громадянства: деталі!

В Україні готується узаконення подвійного громадянства, свого роду “програма імміграції”, націлена на наповнення країни людьми.

Про це заявив керівник Державної міграційної служби Максим Соколюк. За його словами, перший крок до цього вже зроблений – президентський законопроєкт №2590 поданий на розгляд до Верховної ради.

“Цей документ, певно, ще має дискутуватися у парламенті, він може бути змінений. Не виключено, що будуть і додаткові проєкти з цього питання. Але вектор змін встановлений президентом”, – зазначив він.

Україні потрібне “наповнення людьми для розбудови нашої країни”, каже Соколюк.

“Зараз визначається, як саме буде оформлена нова процедура, але дещо вже зрозуміло. Конституційна норма про “єдине громадянство” збережеться: вона означає, що ми і далі будемо сприймати таких людей як громадян лише України, не зважаючи на те, чи мають вони також паспорт іншої держави. А зміна буде у тому, що ми не будемо вимагати виходу з іншого громадянства для отримання українського паспорта”, – зазначив він.

Водночас будуть деякі обмеження щодо країн міграційного ризику, до яких належить і держава-агресор, додав чиновник.

“Подвійне громадянство – це до певної міри програма імміграції в Україну. Ми втрачаємо населення, дуже багато втратили економічних мігрантів. А тому повинні запропонувати певним категоріям мігрантів: “Приїжджайте в Україну”… Але гасел “Приїжджайте!” недостатньо. Потрібна економічна програма, яка би їх заохочувала це зробити”, – підкреслив керівник ДМС.

Джерело

Exit mobile version