Пристайко: Підсумковий документ нормандського саміту ще не узгоджений!

0

Міністр закордонних справ України Вадим Пристайко повідомив, що підсумковий документ майбутньої зустрічі лідерів України, Німеччини, Франції та Росії погоджений тільки в частині формули Штайнмайера, інші питання поки обговорюються.

Про це інтерв’ю Пристайко Укрінформу заявив Пристайко.

Коментуючи повідомлення російських ЗМІ про те, що в попередньо узгодженому підсумковому документі “нормандського” саміту немає пункту про передачу Києву контролю над кордоном до виборів, міністр заявив, що “узгоджена тільки та частина, яка стосується формули Штайнмайера”.

“Я не знаю, яким буде остаточний документ, але узгоджений в даний час радниками насправді дуже короткий і фактично відзначає тільки досягнутий прогрес. Наприклад, там написано, що сторони вітають завершення розведення і відновлення повідомлення у Станиці Луганській, обмін полоненими і уповноважують своїх міністрів закордонних справ, умовно кажучи, працювати далі. Це дозволяє росіянам сказати, що там немає контролю над кордоном, але там взагалі нічого немає “, – сказав міністр.

Міністр зазначив, що подібних вкидань з боку Росії, щоб створити ще більшу напругу в Україні, дуже багато, і вони відбуваються постійно.

“Ви подивіться, в Мінську погоджують формулу Штайнмайера, а потім виходять” керівники ЛНР / ДНР “і заявляють, що в Києві нарешті зрозуміли, що ніколи не будуть мати над нами влади. Безсумнівно, це робиться для того, щоб налаштувати населення проти миротворчої політики президента Зеленського “, – переконаний він.

Джерело

Загрузка...