Маємо ризик, що націоналізацію Приватбанку можуть визнати незаконною. Про наслідки цього розповів експерт із питань економіки Інституту Growford Олексій Кущ, із міркуваннями якого Патріоти України пропонують вам ознайомитися.
“Якщо суд розглядатиме справу окремо від суб’єктивних факторів, то передачу банку державі може визнати незаконною. На момент націоналізації Приватбанк проводив платежі клієнтів. Якщо і були якісь порушення, то існував графік їхнього виправлення. Більш того, тоді практично уся банківська система порушувала нормативи. Є ще одна причина виведення банку з ринку — не прозора структура власності. У даному випадку кінцеві власники були чітко визначені”, – каже економіст.
За його словами, існує кілька варіантів рішень суду. “По-перше, націоналізацію визнають незаконною, але Приватбанк колишнім власникам не повертають. Вони отримають компенсацію. По-друге, націоналізацію визнають незаконною і Приватбанк, але вже без компенсації, доручають повернути колишнім власникам. Зрозуміло, що для них такий варіант не вигідний. Адже банк передадуть на умовах реституції. Тобто кожна сторона отримає те, чим володіла до націоналізації. Колишнім власникам віддадуть банк без 144 мільярдів гривень, які держава внесла у капітал банку, щоб врятувати фінустанову від банкрутства”, – говорить Кущ.
За його словами, колишні власники хочуть отримати компенсацію. Також підписати мирову угоду з державою про припинення судових справ як в середині країни, так і за її межами. “Приватбанк у стані кризи поховає усю банківську систему України. У ньому зосереджено 180 мільярдів гривень вкладів населення. Якщо виникнуть проблеми, то в держави буде два варіанти: поганий та жахливий. Перший — заборонити повернення вкладів. Враховуючи кількість вкладників — це призведе до соціального вибуху. Другий – надрукувати більше 100 мільярдів гривень і повернути їх вкладникам. Наслідки цього будуть співставні з банкопадом 2014-2015 років”, – підсумував Олексій Кущ.