Рада прийняла закон! До якої міри жорсткості перевірятимуть пенсіонерів!

0
Народные депутаты во время заседания Верховной Рады Украины, в Киеве, 3 декабря 2019 г. Фото Палинчак Михаил / POOL / УНИАН

Верховна рада України схвалила закон про верифікації пенсій та інших державних виплат

Згідно з документом, в Україні проводитимуть ретельні перевірки тих, хто отримує держвиплати з метою встановлення законності їх отримання, пише ПОЛІТЕК.

Що змінить новий закон?

Відтепер перевірці підлягають пенсії, допомоги, пільги, субсидії, стипендії, інші виплати, які громадяни України отримують від держави, з місцевих бюджетів і фондів загальнообов’язкового державного соціального і пенсійного страхування.

Перевірка покликана виявляти несумлінних пенсіонерів, яким допомога не належить. У разі підтвердження факту, що людина не повинна отримувати держвиплати, кошти забирають.

Верифікацію повинні будуть проводити на спеціальній платформі. Її роботу покликаний забезпечити Мінфін. Порядок верифікації та моніторингу встановить теж уряд. Повний перелік держвиплат, які підлягають верифікації, поки невідомий. Його згодом ще належить затвердити Мінфіну, хоча раніше анонсували перевірку всіх виплат.

До слова, в Україні істотно зріс розмір середньої пенсії.

Згідно з оновленими даними, за останній час розмір середньої пенсії зріс до позначки в 3019 гривень.

Відповідно, українські пенсіонери стали отримувати на 374 гривні або 14,1% більше від початку поточного року.

Також не варто забувати, що в грудні був проведений перерахунок пенсій деяким категоріям українців.

“Збільшення середнього розміру пенсійної виплати з початку року – 374 грн, або 14,1%; збільшення мінімальної пенсійної виплати з початку року – 67 грн, або 4,5%”, – додали в прес-службі Пенсійного фонду України.

У відомстві також додали, що за станом на жовтень в 2019 року в Україні налічувалося 11,3 млн осіб, які отримують соціальну допомогу від держави.

Що стосується нових пенсій, то з початку року їх призначили 329 тисячам осіб. Всього на виплати в 2019 році держава спрямувала 363,8 млрд гривень.

Джерело

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я