РНБО вирішила долю Донбасу і Криму: що тепер буде, деталі нового сценарію

0

В суботу, 7 грудня, відбулося закрите засідання РНБО під головуванням президента України Володимира Зеленського

За результатами засідання було затверджено один з основних сценаріїв розвитку подій у зв’язку з майбутньою зустріччю в «нормандському форматі».

«Сьогодні на засіданні РНБО було прийнято один із сценаріїв, який буде втілюватися в життя як основний на даний час», — зазначив секретар РНБО Олексій Данилов.

Ключовим моментом стала реінтеграція Донбасу, що передбачає повернення окупованих територій Донецької та Луганської областей до складу України.

За словами Данилова, Україна хоче повернути своїх полонених і припинити вогонь на Донбасі. Чиновник акцентував увагу, що спочатку необхідно повернути контроль з кордоном, а потім вирішити питання з проведенням виборів в ОРДЛО.

«Варіанти є на будь-який випадок: якщо ми домовимося, якщо ми домовимося частково, якщо ми домовимося повністю. На будь-який випадок у нас є п’ять наших варіантів. Всі органи центральної влади, Збройні сили, всі спеціалізовані органи готові до будь-якого сценарію», — зазначив Данилов.

Також він додав, що питання з Кримом не знімається з порядку денного, щоправда, додав, що поки повернення території півострова до складу України — неможливе.

«В нашій країні відбудуться наступного року місцеві вибори, і у нас є велике бажання, щоб вони відбулися на всій території України. Я б хотів, щоб вони пройшли і в Криму, але, на жаль, поки що це неможливо. Але питання Криму ми не знімаємо з порядку денного і питання Криму для нас так само є ключовим. Ми свої землі, що належать Україні, свою територіальну цілісність будемо захищати», — підсумував секретар РНБО.

Раніше ми повідомляли, п’ять варіантів розвитку подій у зоні ООС будуть залежати від результатів переговорів у Парижі в понеділок, 9 грудня. В цей же день має відбутися перша зустріч Зеленського з президентом Росії Володимиром Путіним.

Майбутній «нормандський саміт», як і зустріч з Путіним вплинули на стан українського лідера. Так, депутат Олександр Бригинець в ефірі «Прямого» прокоментував психологічний стан Зеленського, виявивши деяку стурбованість.

«У нього паніка. І в цьому стані паніки він буде зустрічатися з монстром переговорів — Путіним. Зауважте, Путін тиждень тому зібрав РНБО, провів командно-штабні навчання, в яких розклав всі варіанти розвитку подій. І він знає способи будь-яких дій, які в них відбуваються», – заявив Бригинець.

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я