Що буде з ціною на газ! Названі два сценарії!

0

Ціна на газ для населення в Україні з 1 січня може значно знизитися в разі успіху переговорів про транзит російського газу через українську газотранспортну систему.

Про це в ефірі ObozTV розповів експерт з питань енергетики Іван Надєїн, коментуючи обіцянки президента РФ Володимира Путіна зробити Україні газову знижку на 25%. На його думку, в питанні цін на газ для України є оптимістичний і песимістичний сценарій.

«З огляду на переговори і інформацію, що компроміс щодо газу може бути знайдений, озвучено, що ціна газу може бути на 25% нижче ринкової в Європі. Можна прогнозувати, що на січень ціна може ще впасти », – заявив Надєїн.

Експерт нагадав, що в грудні «Нафтогаз» оголосив про зниження на 12,7% ціни на газ для населення і теплокомуненерго (захищених споживачів).

«Це вже майже на 20% нижче, ніж ціна була в такій же період минулого року. Якщо «гола» ціна (без урахування транспортування і ПДВ – ред.) Буде нижче 4 тис. Грн за тисячу кубометрів – це може бути оптимістичний сценарій », – спрогнозував він.

При цьому Надєїн зазначив, що якщо з 1 січня не буде транзиту російського газу, то це «відіб’ється на європейській ціні на газ, відповідно, відобразиться вже на лютневій ціною на газ для українців».

За його словами, Україна бореться за ринкове прозоре ціноутворення на ринку газу, а «не штучна, не адміністративне, не як воля однієї людини».

«Так сьогодні формується ціна в Європі – є біржі, відповідно попиту і пропозиції формується ціна. Це саме справедливе ціноутворення. Але ринок на зменшення пропозицій відреагує, ринкові закони економіки не відміняються в ціноутворенні на газ », – підкреслив експерт.

«Якщо у нас продовжений транзит, тобто знижка на 25% від того, що ми сьогодні купуємо в Європі. Ця знижка може бути ретрансльовано кінцевого споживача в ціні на газ … Є всі передумови говорити, що ціна може знизитися. Цей сценарій сьогодні фактично прописаний, і все на нього починають орієнтуватися. Навіть сьогоднішнє зниження ціни для населення, яке зробив «Нафтогаз», вже є свідченням того, що йде позиція на нереволюційні сценарій з 1 січня », – уклав Надєїн.

Джерело

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я