Що Зеленський хоче змінити в Конституції! Важливі положення проекту закону!

0

У проекті закону №2598 щодо змін Конституції, внесеному президентом Володимиром Зеленським у Верховну Раду, пропонується позбутися поняття “район” і ввести поняття “округ”, пише Главред.

У законопроекті передбачено скасування місцевих держадміністрацій та впровадження замість них інституту префектів, йдеться в тесті документа, опублікованому на сайті парламенту.

У проекті закону пропонується ділити Україну на такі адміністративно-територіальні одиниці:

громада;
округ;
область;
Автономна Республіка Крим.
У документі говориться, що освітою і ліквідацією громад, округів, областей, встановленням і зміною їх меж, перейменуванням і найменуванням територіальних одиниці повинна займатися Верховна Рада за поданням Кабміну.

Виконавчу владу в областях і округах хочуть передати територіальним органам центральних органів виконавчої влади. В округах і областях і в Києві представниками держави хочуть зробити префектів.

Призначення і звільнення префекта за поданням уряду хочуть покласти на президента. Префект підзвітний главі держави і Кабміну.

У законопроекті пропонується, що термін повноважень місцевих депутатів складе чотири роки, а зараз місцева влада обирають на п’ять років. У документі говориться, що парламент зможе призначати позачергові місцеві вибори.

Джерело

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я