Щойно! Зеркаль повідомила хорошу новину – однозначно! Вже здатні працювати!

0

Юридичний імідж України на міжнародній арені покращився завдяки ряду успішних позовів в судах, розповіла на всеукраїнському форумі “Україна 30. Розвиток правосуддя” Лана Зеркаль. 

Зеркаль зазначила, що в Україні вже є команди, які в змозі працювати з міжнародними судами.

“Зараз у нас, дійсно, сформований певний клас людей, які вже здатні працювати і в шаленому ритмі, і під великою напругою, і можуть виховувати наступне покоління, за яке не буде соромно, яке зможе бути гідними представниками країни та компанії, – сказала вона . – Всі ми згадуємо розгубленість України, яка не була готова до будь-яких дій, пов’язаних з війною, включаючи і юридичну війну. Тоді була розроблена стратегія, яка складалася з кількох компонентів. Перш за все, це захист держави і його інтересів в міжнародних юрисдикціях, а також захист компаній в ставленні держави-агресора і інших дій, пов’язаних з цією агресією “.

Радник голови правління НАК нагадала, як починалися процеси проти “Газпрому” про постачання і про транзит газу.

“Тоді було дуже багато скепсису, дуже багато людей хотіли домовлятися, пропонували свої послуги по переговорам. І вибір юридичного захисту був дуже непростим, було дуже багато нарад. Тоді ця ідея була підтримана на рівні вищого керівництва, і Україна в особі” Нафтогазу “почала свою боротьбу за порушені права, – зазначила вона. – дуже багато було скепсису по другій справі, яка стосувалася транзитного контракту. Майже ніхто не вірив в його успішність, але це справа принесло нам перемогу. І я думаю, що цією перемогою пишається дуже багато людей . Це перемога команд, які змогли об’єднатися, попри відмінність мов, поглядів, підходів у застосуванні права. Вони працювали, як один злагоджений організм “.

За словами Зеркаль, до справ проти “Газпрому” було залучено понад 40 осіб з “Нафтогазу” і більше 20 юристів з різних компаній. Після перемоги і виплати $ 2,9 млрд з боку російського монополіста на користь України був подоланий внутрішній скепсис з приводу юридичних можливостей країни і змінився імідж України за кордоном, переконана вона.

“Все перемоги всі ці чинники переплелися і зараз ні у кого вже на міжнародній арені немає відчуття, що Україна не бореться самостійно. Тому юридичний фронт не менш важливий, ніж фронт військовий. А визначені міжнародним правом наші принципи існування треба захищати не менше, ніж свою територію” , – підкреслила Зеркаль.

Радник голови правління НАК “Нафтогаз України” нагадала, що на підставі рішення в Гамбурзі 19 з 20 суддів Арбітражного трибуналу, сформованого відповідно до Конвенції ООН з морського права, проголосували за прийняття рішення на користь України.

Україна чекає продовження справи проти РФ на підставі двосторонньої угоди про захист інвестицій, слухання відбудуться в червні цього року. Україна очікує, що Росія сплатить всі витрати, пов’язані з окупацією Криму, в тому числі – з втратою інвестицій в Чорному морі і на півострові, розповіла вона.

“Є питання про те, чи варто витрачати чималі кошти, час і зусилля, якщо ти не повністю впевнений в результаті. Тому ми вивчаємо можливості. Але виходимо з того, що треба займатися тим, що принесе більше користі як державі, так і компанії”, – підсумувала Зеркаль.

Джерело

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я