Скорочення виплат! Пенсіонерам підготували неприємний сюрприз!

0

Пенсії в Україні уряд має намір “відв’язати” від прожиткового мінімуму, який з грудня 2019 року становитиме 1638 гривень – на 74 гривні більше. Цей перерахунок здійсниться в автоматичному режимі. Про це повідомили на сайті ПФУ.

Про це пише rbc.

Втім, Мінсоцполітики підготувало проект закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, згідно з яким розмір виплат літнім громадянам не буде орієнтуватися на “мінімалку”. Кабмін вже дав “добро” на цю ініціативу, і тепер документ проходить стадію громадського обговорення та вивчення у Верховній Раді.

Замість прожиткового мінімуму буде застосовуватися “базова величина” або “базовий показник”. Його розмір щорічно буде встановлювати уряд, а не парламент (як у випадку з прожитковим мінімумом). За якими критеріями будуть формувати суму – неясно.

Виплати в даний час “прив’язані” до прожиткового мінімуму, і їх розміри збільшуються двічі на рік (в липні і грудні).

Після введення нововведення “базовий показник” з 1 січня 2020 го повинен буде дорівнювати 2027 гривням, з 1 липня – 2118 гривням і з 1 грудня – 2189 гривням (цифри збігаються з існуючим зараз “прожитковим мінімумом”, закладеним у держбюджеті-2020).

На думку експертів, нововведення, яке на думку чиновників направлено “на боротьбу з бідністю”, де-факто може скоротити надбавки до виплат і урізати пенсії. Справа в тому, що збільшення раз на рік Кабміном базової величини може “з’їдати” інфляція, а сам розмір суми просто стане “заручником” наявності грошей в бюджеті.

Джерело

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я