Соцдопомога за новими правилами! Отримати гроші буде складніше!

0

Соцдопомогу в Україні буде видаватися за новим механізмом, і тепер надання виплат сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, малозабезпеченим сім’ям та матерям-одиначкам будуть здійснюватися адресно органами місцевого самоврядування та райдержадміністраціями, пише РБК-Україна.

Претендують на отримання коштів повинні будуть подати відповідне заяву разом з документами і оцінкою майнового стану сім’ї. При цьому необхідний перелік окремо буде стверджувати і змінювати уряд.

Всього передбачено два формати виплат: державна соцдопомога для малозабезпечених сімей, яка дорівнює різниці розміру між прожитковим мінімумом для сім’ї та її середньомісячним сукупним доходом, а також поворотна фінансова безвідсоткова допомога непрацюючому члену малозабезпеченої сім’ї для заняття бізнесом.

В останньому випадку кошти призначаються виключно за рекомендацією служби зайнятості. Гроші потрібно буде повернути державі частинами, причому в будь-якому випадку, навіть якщо з підприємництва нічого путнього не вийде і бізнес прогорить.

У проекті закону говориться, що на фінансову допомогу можуть претендувати особи, які усиновили дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування дітей а також тих дітей, батьки яких дали дозвіл на усиновлення.

Матері-одиначки отримають право на отримання соцдопомоги – їх прирівняють до малозабезпеченим сім’ям. Їм також потрібно пройти процедуру перевірки матеріально-побутових умов проживання.

Розмір допомоги для дітей під опікою чи піклуванням буде збільшений до 2,5 “мінімалок”, а для дитини з інвалідністю – до 3,5 прожиткових мінімумів.

Максимальний розмір соцдопомоги, в тому числі з урахуванням збільшення її розміру, не може перевищувати прожиткового мінімуму для сім’ї. Зараз розмір держдопомоги обмежений 75% прожиткового мінімуму для сім’ї.

Виключається норма, яка передбачає збільшення розміру соціальної допомоги на кожну дитину до 13 років на 250 гривень, від 13 – 18 років на 500 гривень.

Громадяни, які досягли 80 років, зможуть отримувати соцдопомогу на підставі відповідного лікарсько-консультативного висновку про необхідність постійного стороннього догляду незалежно від їх матеріального становища.

Розмір допомоги зможуть “урізати”, якщо в складі малозабезпеченої сім’ї є працездатні, але безробітні особи.

Органи місцевого самоврядування зможуть залучати працездатних непрацюючих (які отримують соцдопомогу в складі малозабезпеченої сім’ї) до безоплатним тимчасових роботах. Експерти відзначають, що в законопроекті не передбачено отримання письмової угоди на залучення до таких робіт, а це створює елемент примусу, що фактично суперечить законодавству.

Джерело

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я