Справедливість має восторжествувати! Зеленський зробив термінову заяву!

0

Суд у справі MH17 у Нідерландах обіцяє стати одним з найбільших у світовій практиці за останні десятиліття.

Про це в день шостої річниці збиття найманцями РФ пасажирського літака рейсу МН-17 компанії “Малайзійські авіалінії”, що прямував за маршрутом Амстердам – ​​Куала-Лумпур, на сторінці в мережі Facebook повідомив президент України Володимир Зеленський.

“Кримінальний процес проти можливих винуватців злочину розпочався в Нідерландах 9 березня цього року. Цей суд обіцяє стати одним з найбільших у світовій практиці за останні десятиліття, адже, крім усього іншого, до нього прикута значна міжнародна увага”, – наголосив глава держави.

За словами Зеленського, від початку розслідування цієї трагедії Україна показала себе як надійного міжнародного партнера, зацікавленого у правді.

“Ніщо не поверне втрачених життів і не втамує горя рідних і близьких, чиї батьки, діти, друзі загинули в катастрофі. Але справедливість має восторжествувати. В ім’я миру та пам’яті всіх загиблих”, – підсумував президент.

Також варто додати, що Міністерство закордонних справ України у день шостих роковин збиття малайзійського літака МН17 закликало Росію визнати свою відповідальність та співпрацювати зі слідством. Про це йдеться в заяві зовнішньополітичного відомства.

“Закликаємо Російську Федерацію визнати свою відповідальність, виконувати свої міжнародні зобов’язання, зокрема Резолюцію РБ ООН 2166, та співпрацювати зі слідством”, – зазначили українські дипломати.

МЗС висловило співчуття родичам та близькими загиблих і запевнило, що зробить усе можливе для встановлення справедливості у справі збиття літака МН17 та покарання винних у цьому жахливому злочині.

“Україна налаштована продовжувати тісну співпрацю з Нідерландами та іншими партнерами по Спільній слідчій групі з метою притягнення винних до відповідальності у рамках кримінального процесу та вітає початок судового процесу цього року”, – заявили у зовнішньополітичному відомстві.

У цьому контексті у МЗС нагадали, що Україна також вживає заходів в рамках процесу у Міжнародному суді ООН для притягнення РФ до відповідальності за порушення її зобов’язань за Міжнародною конвенцією про боротьбу із фінансуванням тероризму, що призвело до збиття МН17.

Українські дипломати назвали важливим кроком у цьому зв’язку звернення Нідерландів до Європейського суду з прав людини з позовом проти РФ з метою притягнення цієї держави до відповідальності з огляду на її роль у збитті МH17.

Джерело

Загрузка...
попередня стаття“Вишневе блаженство” – торт без випічки за 15 хвилин!
наступна статтяРецепт дріжджового тіста для пиріжків! Тепер цей рецепт – мій фаворит!