Терміновий борт, негайне рішення! Банкова на ногах – історична подія!

0

Вікторія Нуланд, яку минулого тижня затвердили Сенатом Конгресу США на посаду заступника держсекретаря з політичних справ, перебуватиме в Києві під час візиту до української столиці голови Держдепартаменту Ентоні Блінкена.

Чого нам чекати від цього візиту? Які події можуть посилити або послабити підтримку України з боку нової американської адміністрації? Відповіді на ці питання “Коментарі” шукали разом з експертами

Керівник “Агентства міжнародних досліджень” Ігор Соловей звертає увагу на те, що візит до Києва Нуланд і Блінкена — це фінальна частина аудиту українсько-американських відносин, яка передбачає особисті оглядини.

“Після їх відвідин Києва буде дано старт новому етапу у відносинах, багато проєктів прискоряться, отримавши додатковий стимул, — пояснює експерт. — До цього моменту американська адміністрація лише формувала команду, яка займеться Україною, і збирала інформацію з українського треку. Так би може тяглося й далі, але Путін і його брязкання зброєю біля кордонів України змусили США прискорити процес і зайнятися Україною негайно. Вашингтону довелося йти на публічні (і менш публічні) заходи підтримки Києва, як, наприклад, заяви перших осіб і дзвінок Володимиру Зеленському. Тепер ось і особистий візит перших осіб держави”.

Обставини, на думку Ігоря Солов’я, зіграли на руку Зеленському. Завдяки цьому він може занести в свою політичну скарбничку перемикання уваги США.

“Але це не означає, що американці будуть закривати очі на непослідовність та інші неконструктивні дії Банкової і особисто Зеленського тільки через зовнішню загрозу Україні або ризик проросійського дрейфу Зеленського, — попереджає Ігор Соловей. — Адже Нуланд як ніхто прекрасно обізнана про ситуацію в Україні. Надалі вона черпатиме інформацію не тільки з офіційних каналів, а й від громадянського суспільства, від опозиції. Адже вона знайома з ними ще з часів Революції Гідності, яку гаряче підтримала. Недарма одним із пунктів у програмі візиту американських високопоставлених чиновників передбачена така зустріч. Так що навряд чи Банковій варто очікувати “теплої ванни”.

Експерт Українського інституту політики Єва Антоненко впевнена, що і офіційне призначення Нуланд на посаду заступника держсекретаря США, і її настільки швидкий візит в Україну разом з Блінкеном вказують на те, що Штати планують відновити своє активне залучення на українському напрямі.

“Це підтверджує і те, що за день до візиту до Києва Блінкен у Лондоні під час зустрічі з очільниками МЗС G7 обговорював військову ситуацію в Україні. А відносини з РФ обговорювалися саме в контексті питань Криму і Донбасу. Тобто, можна прогнозувати посилення політичного тиску США і їхніх союзників на РФ за допомогою українського питання”, — вважає Єва Антоненко.

Вона передбачає, що стандартними обговорюваними із західними представниками темами також стануть питання реформ (насамперед — судової системи) і антикорупційний кейс, який можуть обмежити боротьбою з окремими олігархами.

“З огляду на сказане вище, можна прогнозувати, що підтримка України з боку США після зустрічі обмежиться виключно межами інтересів Штатів, — каже Єва Антоненко. А саме: санкціями та іншим тиском на РФ, продовженням поставок озброєння і консультативною допомогою, посиленням антиросійського кейсу в самій Україні і внутрішньоукраїнськими перетвореннями, включно зі спектром питань по роботі наглядових рад, визначеними призначеннями, а також ринком землі і питаннями перерозподілу активів українських олігархів і банківського сектору”.

Джерело

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я