Засідання робочої групи ТКГ з політичних питань, яке мало відбутися 27 квітня, не відбулося через блокування його Росією.
Як передає Укрінформ, про це представник окремих районів Донецької області України в ТКГ, журналіст Сергій Гармаш 28 квітня повідомив на своїй сторінці в Фейсбуці.
«Ніяких «переговорів політгрупи» вчора не було, була «неформальна сесія в обмеженому форматі». До речі, тепер зрозуміло, що означає слово «обмежений» в цьому формулюванні… Засідання політгрупи не відбулося, воно, як і раніше, блокується Росією спробами втягнути в ТКГ терористку та інших «громадських експертів», – зазначив Гармаш.
За його словами, вчора під час неформального обміну думками учасників робочої групи ТКГ з політичних питань представник України Андрій Костін «нагадав представникам РФ з Луганська і Донецька Мірошнику і Михайловій, що вони, як ніяк, – громадяни України і повинні поважати українські закони».
Гармаш здивувався, що через звернення Костіна «товариш Михайлова чомусь зробила більш ніж дивний висновок про визнання Києвом конфлікту на Донбасі «внутрішньоукраїнським».
«Що взяти з людини, яка за сім років консультацій у Тристоронній контактній групі так і не запам’ятала її назву – Михайлова називає її «Контактною групою», – нагадав журналіст і опублікував сторінку сепаратистського сайту з заявами представниці ОРДО Михайлової про «внутрішньоукраїнський» конфлікт.
Як відомо, 17 березня українська сторона в ТКГ відмовилася від роботи в політичній підгрупі через присутність на переговорах нібито представниці ОРДЛО Маї Пирогової, засудженої в Україні за тероризм.
22 березня Гармаш заявив, що українська делегація у Тристоронній контактній групі не розмовлятиме з терористами на переговорах про ситуацію на сході України.
Сторонами переговорів є Україна і Росія за посередництва ОБСЄ; представники угруповань “Л/ДНР” не є членами ТКГ.
З іншого боку, Президент Володимир Зеленський наголошує, що його зустріч із президентом Росії Володимиром Путіним потрібна для того, щоб зупинити війну на сході України.
«Зустріч обов’язково відбудеться. Вона потрібна для того, щоб припинити війну на Донбасі та пройти увесь шлях до чесного й тривалого миру. Але яким має бути порядок денний на цих переговорах? Які саме кроки приведуть нас до миру? Де й коли ці кроки будуть погоджені? Це відкриті питання, і відповіді на них отримаємо, на мою думку, відразу після того, як почнуться прямі консультації між Офісом Президента України та Адміністрацією Президента Росії», – сказав Зеленський.
Він нагадав, що зі свого боку вже дав відповідні розпорядження щодо організації консультацій керівникові Офісу Андрію Єрмаку.