Це абсурд! У Зеленського готують немислиме – нажитись на українцях. Просто нечувано!

0

Українців зобов’яжуть віднести в банк всю готівку, яку вони накопичили, і заплатити з неї 5% податку. Причому заплатити доведеться, навіть якщо ці гроші були накопичені з офіційних доходів, з яких вже сплачено всі відрахування. Така норма міститься в законопроєктах про “податкову амністію”, які розробив глава “податкового” Комітету Верховної Ради Данило Гетманцев.

“У нас за 30 років, на жаль, склалася ситуація, за якої громадяни без контролю накопичили кошти”, – так прокоментував нововведення ідеолог законопроєктів Гетманцев. І пояснив, що так влада дає людям шанс піти “в білу” і закінчити практику ухилення від оподаткування.

Водночас Гетманцев ніяк не коментує, чому українці зобов’язані будуть платити “данину” державі за легальні кошти – які фактично в межах “податкової амністії” прирівнюються до зароблених із порушенням закону (про що пише у своєму висновку до законопроєкту і Головне науково-експертне управління Верховної Ради).

Уникнути декларування не вийде: покупки на суму понад 50 тис. грн будуть вимагати верифікації, тобто доказів, що гроші задекларовані. А стосується нововведення не тільки готівки, але і активів – за них, правда, пропонують сплатити вже 9% вартості. Тобто, якщо у людини є квартира, але вона не зможе довести, що купила її за легальні засоби (наприклад, якщо гроші подарували батьки, але документів немає) – доведеться розщедритися.

Цікавий момент: народним депутатам, до яких входить Гетманцев, і чиновникам не потрібно нести гроші в банк і платити “податок”. А дарма, бо на таких, як автор законопроєкту, бюджет зміг би непогано заробити. Так, у своїй декларації за 2020 рік Гетманцев вказав “готівку” в 40 тисяч євро, 35 тисяч доларів і 287 тис. грн. Мати Гетманцева має готівкою 216 тисяч доларів, а також 650 тисяч доларів – їх його мати позичила третій особі (вказано в декларації як “Мержех Родріг Еліас”). Також у володінні сім’ї Гетманцева – величезна кількість нерухомості – квартири, житлові будинки і земельні ділянки.

Ініціативи влади щодо податкової амністії є спробою влади заробити на українцях.

Про це заявив економіст Борис Кушнірук.

Найбільші питання, на думку експерта, викликає той факт, що можновладців та чиновників ці ініціативи не торкнуться.

«Давайте поділимо – легалізація для можновладців, які накрали, так от їх фактично це не буде стосуватися, тому що в законопроєкті взагалі говориться про те, що вони вже все задекларували і їм не потрібно нічого декларувати. Тобто у них є майно величезне, але при цьому ніхто Зеленському не задав питання: а ти податки сплатив зі своїх кіпрських і офшорних компаній, які ти там отримав. А твої партнери сплатили? Ніхто ці питання їм не задає. А враховуючи, що вони це офіційно їх задекларували, ніяких і питань немає».

Решта ж українців будуть змушені заплатить 5% податків зі своїх заощаджень та майна.

«Вони сподіваються, вони навіть не приховують, що вони хочуть заробити на громадянах. Вони навіть порахували, скільки доходів додатково вони отримують в бюджет. Питання в тому, що ви не зможете проконтролювати всіх і вся з точки зору того, хто скільки витратив. Коли ви почнете в ручному режимі визначати вартість житла, навіть вище певних нормативів, які вони виставили. Це не просто абсурд. Це буде завжди створювати можливості для корупції і зловживань, з якою вартістю оцінити те чи інше майно, з якою вони мають платити щось», – зазначив він.

Джерело

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я