У Кабміні підготували неочікуване – нововведення для українців!

0

Українцям, яких звільнять напередодні досягнення пенсійного віку (58,5 років і більше), зможуть достроково призначати пенсії. Крім того, в 50 років на заслужений відпочинок виходитимуть матері, які виховують дитину з рідкісним захворюванням, але без інвалідності.

Батьки за згодою з матерями зможуть виходити на пенсію в 55 років з тієї ж причини.

Про це йдеться в законопроєкті про “Удосконалення пенсійного законодавства”, який 27 січня затвердив Кабінет міністрів. Документ розміщено на офіційному сайті відомства. Уряд подасть його на розгляд до парламенту.

Що пропонують:

дозволити на 1,5 роки раніше виходити на пенсію тим, кого звільнять в 58,5 років або пізніше за умови, якщо у них є необхідний стаж (цьогоріч це 28 років);

матері п’ятьох дітей, жінки, які мають дитину з рідкісним захворюванням, зможуть виходити на пенсію в 50 років. На вибір таким самим правом може скористатися й чоловік, але йому доведеться працювати до 55 років;

щорічну індексацію пенсій проводитимуть 1 березня.

Нові пенсійні правила

Крім того, на стипендії дітям-сиротам встановлять підвищення на рівні 150% прожиткового мінімуму. Загальний розмір пенсії буде на рівні 3 тис. грн.

Так, під час осучаснення на 11% збільшать розрахунковий розмір середньої зарплати за три роки, на підставі якої рахується пенсія. Однак підвищувати будуть тільки розрахунковий розмір. Тобто без урахування надбавок за наднормовий стаж, доплат для окремих категорій тощо. Нововведення не зачепить:

тих, хто за формулою заробив на пенсію, розмір якої менш ніж 11% від мінімальної;

тих, хто зараз отримує максимальну пенсію.

Джерело

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я