У ПЦУ зробили заяву щодо перенесення святкування Різдва! “Таки 25 грудня?”

0

ПЦУ розгляне питання перенесення дати Різдва в Україні з 7 січня на 25 грудня, коли всі православні помісні церкви об’єднаються. Глава ПЦУ Епіфаній пояснив, що за перенесенням Різдва стоїть зміна всього календаря свят, а до такої календарної реформи українці поки не готові.

Про це глава ПЦУ заявив в інтерв’ю Радіо Свобода.

За словами Епіфанія, проводити календарну реформу буде легше, коли всі помісні церкви об’єднаються. Він підкреслив, що зараз є “великий опір” через перенесення Різдва і в цілому переходу ПЦУ на Григоріанський календар, оскільки “багато хто вже звик до певної дати”. Глава ПЦУ зазначив, що з перенесенням Різдва зміняться дати святкування Покрови з 14 на 1 жовтня та інших свят, до багатьох з яких прив’язані і державні свята.

“Потрібно міняти всю календарну систему. Церква не проти, але зараз не час. У єпархіях проведемо опитування, побачимо який відсоток за перенесення, який проти. Будемо аналізувати, працювати. В майбутньому, думаю, це питання буде вирішене позитивно” , — підкреслив Епіфаній.

За словами Епіфанія, зараз в єпархіях приблизно половина вірян не проти переходу на Григоріанський календар, за яким Різдво святкують 25 грудня. Однак, на його думку, це питання може розділити віруючих, “тому потрібно час для того, щоб це питання вирішити”. Глава ПЦУ додав, що більшість з тих, хто активно обговорює перехід на Григоріанський календар, не є практикуючими християнами, а відвідують храм кілька разів на рік.

“А ті, хто дійсно є практикуючими християнами, проти перенесення. Як наслідок, якщо ми перенесемо святкування за Григоріанським календарем, то побачимо, що храми на Різдво будуть порожні 25 грудня, а 7 січня відповідно всі храми будуть сповнені”, — підсумував Епіфаній.

Варто зазначити, що раніше митрополит ПЦУ Епіфаній допускав, що Православна церква України перенесе дату святкування Різдва з 7 січня на 25 грудня. Але церква піде на такий крок, коли більшість віруючих підтримають зміни календаря свят.

Джерело

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я