У Зеленського прокоментували рішення КСУ по прогулам і кнопкодавство!

0

Представник президента в Конституційному суді Федір Веніславський вважає деякі аргументи суду щодо законопроекту про дострокове позбавлення нардепів мандата за прогули і кнопкодавство “штучно притягнутими”. Про це він сказав в коментарі агентству Інтерфакс-Україна в п’ятницю, 27 грудня.

“Ми вважаємо, що рішення Конституційного суду, яким би воно не було, є остаточним і обов’язковим для всіх, тому ми його змушені будемо виконувати. І, звичайно, цей законопроект, за яким КС дав негативний висновок, розглядатися не буде”, – сказав він.

При цьому, на думку Веніславський, у висновку КС не приведена “незаперечна юридична аргументація, яка була б очевидною для команди президента, що законопроект не відповідає Конституції України”.

Представник президента вказав, що в рішенні КС йдеться, що відсутність нардепа на третини пленарних засідань парламенту чи засідань комітету в рамках однієї сесії непропорційно з втратою ним депутатського мандата, але при цьому будь-який громадянин України в разі 3-годинного відсутності на робочому місці може бути звільнений .

Крім того, Конституційний суд вважає, що в разі неперсонального голосування депутата має бути не просто рішення суду для позбавлення його мандата, а ще й рішення Верховної Ради, яка повинна з’ясувати позицію депутата, чому він так проголосував. Цим, на погляд команди президента, “також були досить штучно збільшені гарантії для депутата в порівнянні з іншими людьми”.

Веніславський повідомив, що найближчим часом Офіс президента підготує новий законопроект і, з урахуванням позиції КС, будуть виправлені ті недоліки, на які вказав суд.

Як повідомлялося, Конституційний суд визнав неконституційним законопроект президента №1027 про додаткові підстави для дострокового припинення повноважень нардепа за прогули і кнопкодавство.

Джерело

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я