Україна і Росія провели доленосні переговори по газу! Що відомо!

0

«Нафтогаз» провів переговори з «Газпромом» з транзиту російського газу через територію України

Двосторонні переговори між українською і російською компаніями пройшли у четвер, 28 листопада, у Відні. Україну на цих переговорах представляли міністр енергетики та захисту навколишнього середовища України Олексій Оржель, керівники “Нафтогазу України” і ТОВ “Оператора газотранспортної системи України”, а від Росії були присутні міністр енергетики РФ Олександр Новак та голова правління “Газпрому” Олексій Міллер.

«Сторони обговорили російсько-українську співпраця в газовій сфері – урегулювання взаємних претензій щодо виконання контрактів, умови транзиту російського газу в Європу з 2020 року, перспективи прямої купівлі російського газу для споживачів України», – передають РосСМИ.

Відомо, що компанії обмінялися пропозиціями щодо можливого договору, а також домовилися про більш активну спільну роботу над досягненням домовленості за контрактом в найближчі дні.

Нагадаємо, раніше ми писали про те, що Україна має укласти угоду з Росією по газу не пізніше 13 грудня.

Про це під час свого візиту до Берлін заявив виконавчий директор «Нафтогазу» Юрій Вітренко.

«Це вже свого роду надзвичайна процедура. Тому що за європейськими правилами, щоб зарезервувати довгострокові потужності, ви повинні це зробити заздалегідь», – пояснив Вітренко.
За його словами, зараз регулятор і оператор роблять все можливе для того, щоб відсунути терміни для довгострокового резервування, проте згідно з українськими законами, далі зволікати з підписанням угоди не можна.

Також стало відомо, що «Нафтогаз» виграв апеляцію по першій скарзі «Газпром» на рішення Стокгольмського арбітражу.

«Відхилена апеляція “Газпрому” на окреме рішення, винесене в Стокгольмі 31 травня 2017. У тому рішенні, між іншим, повністю скасовувались вимоги “Газпрому” про “бери або плати», – повідомив Вітренко.

Відомо, що це рішення оскарженню не підлягає.

Тему переговорів щодо подальшого транзиту російського газу через Україну також прокоментували і в Кремлі. Так, прес-секретар Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що зараз говорити про якісь деталі переговорів ще не можна.

Джерело

Загрузка...
попередня статтяЗавдяки секретним інгредієнтам скумбрія готується майже, як копчена! А ще вона набагато смачніша за рибу з магазину!
наступна статтяДержстат проведе пробний перепис населення вже в грудні!