Українські водії отримають нові права! Коли і як їх можна буде оформити!

0

В Україні незабаром водії зможуть самостійно і безкоштовно оформити електронні права

Для того, щоб оформити електронні водійські права і електронний техпаспорт потрібно буде завантажити на смартфон мобільний додаток Єдиного державного веб-порталу електронних послуг “Дія” і пройти електронну ідентифікацію.

Всі відомості про вас повинні бути в єдиній інформаційній системі МВС. Там буде необхідна інформація, яка зазначається у посвідченні водія та свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу, в тому числі оцифрована фотографія. Після ідентифікації та наявності всіх даних електронні документи автоматично сгенерируются.

Крім цього, в самому додатку обіцяють зробити кнопку швидкого перевипуску прав у разі втрати з подальшою відправкою нового документа поштою.

До того ж, з допомогою програми “Дія” українці зможуть перевірити справжність чужих документів. Для цього достатньо буде просто сфотографувати відповідний QR-код, і програма відправить запит в необхідний реєстр. Після чого на екрані з’явиться відповідь про те, чи дійсний документ. З часом у додаток хочуть додати студентські квитки, ідентифікаційні номери та паспорта.

Коли з’являться електронні права в Україні ще не ясно, так як точної дати запуску нововведення немає.

У теж час, як відзначив міністр цифровий трансформації, додаток для запуску тестується і в перших числах грудня все буде готове до релізу, правда, новинку представлять трохи пізніше. Чиновник розповів, що вже за два тижні до Нового року можна буде скористатися цифровими правами.

Раніше ми писали, в Україні змінилися правила отримання прав для початківців водіїв.

Тепер посвідчення видаватиметься на два роки. Дане нововведення провели для зменшення кількості ДТП.

Нові норми записані в постанові Кабміну №885 «Про внесення змін до Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами».

Також, за новими правилами, є обмеження в швидкісному режимі – не більше 70 км/год.

Потужний ураган вдарить вже ввечері: синоптики попередили про потоп і зсувах
По закінченню двох років, буде перевірка на адміністративні порушення, і якщо їх було не більше двох, то такий водій зможе отримати постійні права без здачі іспитів.

У разі позбавлення прав, починаючий водій повинен буде заново проходити медогляд і здавати теоретичні і практичні іспити в сервісному центрі МВС.

Джерело

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я