Українським водіям підвищать штрафи за відсутність страховки!

0

За відсутність при собі страхового поліса водіїв не будуть карати. Тому у поліцейських стане на один привід менше, щоб чіплятися до водіїв. Однак штрафи за неоформлення страховки планують підвищити, інформує Ukr.Media.

Проєкт «Про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо обов’язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» (№2651) має кілька напрямків.

Так, передбачається зменшити з 90 до 60 днів базовий термін, протягом якого страховик зобов’язаний прийняти рішення про здійснення виплати.

Також мають намір закріпити чинні сьогодні мінімальні страхові суми — 130 тисяч гривень стосовно майна і 260 тисяч гривень щодо життя і здоров’я на одного потерпілого. Однак підвищаться і суми компенсацій у разі смерті та моральної шкоди — до 40 і 15 мінімальних зарплат відповідно. Розмір страхового відшкодування буде розраховуватися на дату настання страхового випадку, а загальна сума всіх виплат не зможе перевищувати страхової суми по кожному виду відшкодування.

За страховиків, які пішли з ринку, або перебувають у процесі банкрутства, буде платити МТСБУ. Це дозволить потерпілому отримувати гроші вчасно у разі зволікання страховика або його неплатоспроможності.

Удвічі зростуть і штрафи за відсутність у водія чинного договору цього виду страхування — до 50 неоподатковуваних мінімумів (850 грн.). Але перевіряти це будуть не по наявності поліса на лобовому склі, а по електронній базі.

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я