Українці більше не побачать платіжок! Як будемо платити без паперових квитанцій!

0

Міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет анонсував створення нового сервісу, який дозволить відмовитися від паперових квитанцій про оплату.

“Ми плануємо запустити сервіс, який дозволить позбутися від такого явища, коли чиновники вимагають від громадян квитанцію про оплату (часто ще й з мокрою печаткою)”, – написав він сьогодні, 29 листопада, на своїй сторінці в Facebook, пише ubr.ua.

За словами Дубілета, сервіс буде схожий на той, який запустили раніше (pb.ua/check, на якому можна перевірити квитанцію ПриватБанку по її номеру). Новий працюватиме для всіх банків.

“Ми створимо веб-сторінку (наприклад, check.gov.ua), до якої через просте і надійне API зможуть підключитися будь-які українські банки. Користувач заходить на сторінку, вводить номер квитанції – і бачить її на екрані. При необхідності можна скачати її з накладеним ЕЦП (електронним цифровим підписом, ред.) “, – зазначив він.

Таким чином, зробивши платіж, квитанцію про оплату можна показати з телефону.

Дубілет додав, що після запуску нового сервісу уряд зобов’яже всі держоргани переглянути свої процедури і не вимагати паперових квитанцій.

Так як регулювання нового сервісу проходить на рівні Кабміну, а не Верховної Ради, його планують запустити протягом 1-3 місяців.

Джерело

Загрузка...