Українці можуть отримати гроші за відмову від права на землю!

0

Українцям можуть запропонувати грошові компенсації за відмову від права на землю. Відповідний законопроект №2616 зареєстрували у Верховній Раді депутати від партії “Слуга народу”.

Законопроєктом передбачається, що якщо людина відмовляється від земельної ділянки, то має право на компенсацію. Як відомо, згідно зі ст. 121 Земельного кодексу України, кожен українець може безкоштовно отримати землю, це право громадянин отримує з 18 років. В цілому можна приватизувати 2,28 гектарів, передає today.ua.

За словами нардепів від “Слуги народу”, зазначеним правом користуються далеко не всі.

“Реалізувати зазначене право на практиці і отримати за життя земельні ділянки хоча б одного-двох видів вдається лише незначної кількості громадян. Велика кількість людей взагалі не знає про такі положеннях Земельного кодексу України. Хтось знає, але не намагається використовувати своє право, оскільки не вірить в реальну можливість цього. Зате інші, маючи підвищені можливості, використовують таке право в повному обсязі і отримують всі шість ділянок “, – йдеться в пояснювальній записці до проекту закону.

Законопроект “слуг народу” передбачає, що для отримання компенсації українцям потрібно буде написати заяву в місцеві органи влади. Отримати відшкодування можна буде за відмову від права на одну з ділянок землі або навіть всіх. А сума компенсації буде залежати від ринкової вартості землі, а також від цільового призначення ділянки та області, де вона знаходиться.

Виплачувати компенсацію будуть територіальні громади. Місцева влада повинна закладати щорічно бюджет на відшкодування.

Джерело

Загрузка...

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

введіть свій коментар!
введіть тут своє ім'я